Latvijas šahistu nedēļas nogale Vācijas bundeslīgā

22.11.2016
Foto no www.sg-speyer-schwegenheim.de/en/

Aizvadītās nedēļas nogalē Vācijas komandu čempionātā piedalījās astoņi Latvijas šahisti, pie kam augstākajā bundeslīgā vienā komandā vienlaikus spēlēja trīs mūsu spēlētāji, kas ir neatminams gadījums Latvijas (un arī Vācijas) šaha vēsturē.

Trīs Latvijas šahisti pie pirmajiem trim galdiņiem komandā "SG Speyer–Schwegenheim" sestdien, 19.novembrī, sevi pieteica visai pārliecinoši. Mačā ar vienu no favorītkomandām "USV TU Dresden" Arturs Neikšāns (bundeslīgas mačā spēlēja ar reitingu 2620) pie pirmā galdiņa uzvarēja Pāvelu Eljanovu (Ukraina, 2737), kura "tekošais" reitings tajā brīdī bija 2761. Šis bija pēc reitinga stiprākais Neikšāna pieveiktais pretinieks klasiskajā šahā. Tas pat sakāms arī par Toma Kantāna (2482) eleganto uzvaru pret vienu no Ungārijas izlases līderiem Zoltanu Almasi (2684), kura "tekošais" reitings savukārt bija 2701. Ņikita Meškovs (2482) pie trešā galdiņa, ieguvis lielu pārsvaru, tomēr nospēlēja neizšķirti ar rumāņu grandu Līvio–Dīteru Nisipeanu (Rumānija, 2687). "SG Speyer–Schwegenheim", kas pērn vēl spēlēja 2.bundeslīgā, uzvara 5:3 pār Drēzdenes klubu bija viena no kārtas sensācijām. Vidējā reitinga starpība stap komandām ir ap 150 punktiem!

Svētdienas kārtā mūsu trijotnei gan nācās atzīt pretinieka pārspēku. Divas dienas pēc kārtas sensācijas nesarūpēsi. Pret "SG Speyer" Neikšāns sešu stundu partijā zaudēja Eiropas čempionam Ernesto Inarkijevam (Krievija, 2721), kaut gan ilgu laiku bija neizšķirta pozīcija. Kantāns piekāpās Dmitrijam Jakovenko (Krievija, 2712), bet Meškovs – Maksimam Rodšteinam (Izraēla, 2698). Pretinieku uzvārdi runā paši par sevi.

Vēl "galvenajā" bundelīgā komandas "OSG Baden–Baden" sastāvā nedēļas nogalē spēlēja Aleksejs Širovs (2674). Viņam divas uzvaras pret mājiniekiem, attiecīgi IM Aleksandru Raikhmanu (2412) un GM Jensu-Uvi Maivaldu (2458).

Četri Latvijas šahisti cīnījās 2.bundeslīgā, kas sadalīta četros reģionos. Dienvidu līgas komanda "SC Viernheim" ar Igoru Kovaļenko (2664) sastāvā ļoti principiālā mačā cīņā (par ceļazīmi uz līgu augstāk) ar 2:6 zaudēja "Schachfreunde Deizisau". Mūsu sportistam neizšķirts pret Rustemu Dautovu (Vācija, 2607).

Šajā pašā līgā Normunds Miezis (2506) "SC Emmendingen" rindās uzvarēja Andre Oberhoferu (Vācija, 2312), bet Zigurds Lanka (2450), kurš pārstāv "TSV Schott Mainz", piekāpās Sašam Martinovičam (Horvātija, 2560).

Astotais Latvijas šahists nedēļas nogalē bija 2.bundeslīgas Austrumu zonu pārstāvošais Viesturs Meijers (2446). Viņš spēlē līdervienībā "ESV Nickelhütte Aue" un izcīnīja divas uzvaras pār Vācijas lielmeistariem Lucu Espigu (2264) un Peteru Endersu (2445).

Papildus inforāciju par visām komandām, dalībniekiem, rezultātiem un partijām iespējams iegūt www.schachbundesliga.de.