Abos Alūksnes festivāla turnīros labākais ukrainis Vladislavs Larkins

28.08.2022
No kreisās: Aleksejs Širovs un Vladislavs Larkins.

Sestdien Alūksnē aizvadīts jau trešais šaha festivāls, kurā vienā dienā notika rapida un blica turnīri. Piedalījās vairāki desmiti spēlētāji, bet par starptautisku to padarīja Spānijas un Ukrainas federāciju pārstāvju piedalīšanās.

Dienas pirmajā pusē notika septiņu kārtu ātrā šaha (10+5) turnīrs, kurā izteikti starta reitinga favorīti bija lielmeistars Aleksejs Širovs (Spānija, 2618) un starptautiskais meistars Vladislavs Larkins (Ukraina, 2289).

Līdz trešajai kārtai viņi bija uzvarējuši visus savus pretiniekus, bet ceturtajā cīnījās savā starpā. Partijā labākais bija Larkins, kas arī kļuva par čempionu ar 6,5 punktiem. Piektajā kārtā viņš cīnījās neizšķirti ar trešās vietas ieguvēju Aivaru Laizānu (1927), bet pēdējās divas cīņas uzvarēja. Širovam otrā vieta ar 6 punktiem, bet Laizānam trešā ar 5,5.

Pēc pauzes sekoja ātrspēle, kurā bija jāaizvada deviņas kārtas ar apdomas laiku 4+2. Arī šoreiz labākais bija Larkins (2248), kura kontā 8,5 punkti. Ar 7 punktiem aiz viņa sekoja Aivars Laizāns (2003) un Uldis Melderis (1813). Širovs šoreiz nespēlēja.

Rezultāti: rapids, blics.

Balvu saņēmēji: rapids, blics.

Tā kā Alūksnē šaha turnīru tradīcijas nu ir atjaunotas, organizatori jau domā arī par nākamā gada sacensībām. Zināms, ka tās notiks, vienīgi vēl tiek spriests par formātu un norises laiku, lai festivāls būtu interesantāks un daudzskaitlīgāks.

Atgādināsim, ka Alūksne uz Latvijas šaha kartes atgriezās 2019.gadā pēc 37 gadu pārtraukuma, pateicoties meistarkandidātam Gunāram Plūmem un vietējai pašvaldībai.