Latvijas šahistes olimpiādes duelī uzvar Austrāliju

05.08.2022
Latvijas šahisti bauda vienīgo olimpiādes brīvdienu. Foto no facebook.com/nellija.maklakova

Latvijas sieviešu šaha komanda piektdien svinēja uzvaru Indijā notiekošās šaha olimpiādes septītās kārtas duelī, turpretī vīriešu komanda piedzīvoja zaudējumu, ziņo aģentūra LETA.

Sieviešu turnīrā latvietes ar 2,5-1,5 pārspēja Austrāliju. Uzvaras izcīnīja Ilze Bērziņa ar melnajām un Agnesa Ter-Avetisjana ar baltajām figūrām, neizšķirti spēlēja Laura Rogule ar baltajām figūrām, bet zaudējumu cieta Nellija Maklakova, kura spēlēja ar melnajām figūrām.

Vīriešu komanda "Open" turnīrā ar 1-3 zaudēja Čīlei. Punktu par uzvaru sarūpēja Toms Kantāns, kurš spēlēja ar baltajām figūrām, bet zaudējumi bija Ritvaram Reimanim ar baltajām un Normundam Miezim un Edgaram Unguram ar melnajām figūrām.

Latvijas vīriešu komanda "Open" grupā ar četrām uzvarām ieņem 63.vietu 188 komandu konkurencē, bet sieviešu turnīrā Latvijas izlase ar četrām uzvarām un vienu neizšķirtu ieņem 41.vietu 162 komandu vidū.

44. šaha olimpiāde Indijas pilsētā Čennai norisināsies līdz 10.augustam, šahistiem aizvadot 11 kārtas.

Šaha olimpiāde tiek rīkota ik pēc diviem gadiem, taču 2020.gadā paredzētās sacensības tika atceltas Covid-19 pandēmijas dēļ.

2018.gadā Latvijas sieviešu izlase ieņēma 36.vietu, bet vīriešu vienība noslēdza sacensības 45.pozīcijā.

Latvijas komanda lielākajā šaha notikumā pasaulē ar lielākiem un mazākiem pārtraukumiem piedalās kopš pirmās olimpiādes 1924.gadā Parīzē, kad Hermanis Matisons kļuva par uzvarētāju individuālajā turnīrā. Līdz šim pēdējā medaļa izcīnīta 2010.gadā, kad Ilze Bērziņa izcīnīja bronzas medaļu.

Savukārt komandu vērtējumā Latvija lielākos panākumus guva 1992.gadā, kad vīriešu komanda bija piektā, bet sievietes izcīnīja 12.vietu.