Vīriem uzvara un dāmām neizšķirts

10.09.2016
Latvija pret Nīderlandi (priekšplānā pa kreisi Ņ.Meškovs) © Maria Emelianova

Olimpiādes 7. kārtā Latvijas vīriešu izlase uzvarēja spēcīgo Nīderlandes komandu. Interesanti, ka šoreiz uzvaras guva melno krāsu īpašnieki, bet neizšķirti - balto krāsu spēlētāji. Sieviešu izlase panāk neizšķirtu pret Serbiju.

 Vīriešu turnīrā ASV komanda pārtrauca Indijas uzvaras gājienu, to sagraujot ar 3 ½ : ½ , līdz ar to izvirzoties vienpersoniskā vadībā ar komandas 13 punktiem. Latvija ar 12 punktiem dala 2. – 7. vietu, kur pēc papildus rādītājiem ieņem 7. vietu. Olimpiādes 8. kārtā tiksies reitingfavorītās komandas Krievija – ASV.

Sieviešu konkurencē ar iegūtiem 12 punktiem pēc papildus rādītājiem 1. vietā atrodas Krievijas komanda, kur ar tik pat punktiem, bet sliktākiem papildus rādītājiem ir Ķīna, Azarbedžānas 1, ASV, Nīderlande. Latvija ar 9 punktiem ieņem, pēc papildus rādītājiem, 21 vietu.  

 

Latvija – Nīderlande 3 : 1

Aleksejs Širovs ar baltajiem nospēlē neizšķirti pret Anishi Giri. Neskatoties, ka pašreiz Anishi ir augstāks ELO reitings, abi spēlētāji ir vērtējami kā līdzvērtīgi augstākā līmeņa šaha profesionāļi. Aleksejs izspēlējot sicīlieša variantu ieguva lieku zirgu, taču forsēti saņēma mūžīgo šahu.

Igors Kovaļenko ar melnajām krāsām pārspēj Van Wely Loek. Vidusspēlē Van Wely upurē torni pret laidni un bandinieku, cerībā iegūt patīkamāku pozīciju, taču Igors ir uzdevuma augsumos. Igors meistarīgi atvaira Van Wely draudus ar pāreju pretuzbrukumā, teicamā spēlē apspēlējot pieredzējušo lielmeistaru, kurš kļūdās esot laika trūkumā. Igors turpina iepriecināt Latvijas līdzjutējus.

Esot vadībā, kad bija beigušās spēles pie pirmajiem diviem galdiņiem, mūsu komanda nodemonstrēja profesionālu attieksmi un spēja palielināt pārsvaru, panākot 3:1.

Artūrs Neikšāns ar baltajiem panāk neizšķirtu pret Van Kampen Robin. Patīkami vērot Artūra stabilo spēli. Artūrs izspēlējot sicīlieša atklātni ieguva nedaudz patīkamāku pozīciju, pieļaujot niecīgas neprecizitātes vai arī neredzot drošu uzvaras pavedienu, Artūrs ievadīja spēli neizšķirtā galotnē, kur pretiniekam bija lieks bandinieks, bet nav redzams plāns uzvarai.

Ņikita Meškovs ar melnajām figūrām uzvar Bok Benjamin. Izspēlējot sicīlieša aizsardzību Ņikita panāk līdzīgu spēli. Ņikita teicami aprēķina, ka pāreja uz torņu galotni nesīs viņam uzvaru, ko savukārt nenovērtēja Boks Benjamins. Ņikita pierāda, ka var apspēlēt pieredzējušākus pretiniekus un ir drošs balsts Latvijas izlasei.

Latvija – Serbija 2 : 2

Pēc ātra zaudējuma pie ceturtā galdiņa, Latvijas izlase nokļuva sarežģītā situācijā. Elīna Otikova ar melnajiem samērā viegli piekāpās Eric Jovana. Tika izspēlēta spāņu aizsardzība, kur Elīna nenovērtēja pretinieces spēcīgo uzbrukumu, kam sekoja neizbēgama mata situācija.

Ilze Bērziņa, atkal ar melnajiem, bet šoreiz pie otrā galdiņa, nospēlē neizšķirti pret Chelushina Irina. Ilze novadīja interesantu partiju, taču abas pretinieces nevarēja viena otru pārspēt, šeit izveidojās tēma – kas stiprāks zirdziņš vai laidnis.

Pie pirmā galdiņa, Lauras Rogules skaista uzvara ar baltajiem pret Rapport Jovana. Laura atklātnē būtisku pārsvaru neieguva, taču arī sliktāk nebija, tālākajā partijas gaitā pie abpusēja laika trūkuma abas spēlētājas pieļāva kļūdas, tomēr Jovana spēlēja neprecīzāk, kā rezultātā Laura ieguva materiālo pārsvaru ar vienu un vēlāk divu bandinieku pārsvaru, ko savukārt pārvērta liekas figūras vairākumu. Šoreiz, atšķirībā no iepriekšējās kārtas, Laurai bija vēl bandinieks, jo izveidojās pozīcija, kur Laurai atkal K + T + Z un vēl bandinieks pret K + T. Esot laika trūkumā, L.Rogule neizmantoja iespēju paņemt figūru un izšķirt partijas likteni jau pirms 40. gājiena.

Ne bez veiksmes palīdzības, Ingūna Erneste spraigā cīņā ar baltajiem pie trešā galdiņa, panāk neizšķirtu pret Velikic Adela. Tika izspēlēta karo-kana aizsardzība, kur veiktas rokādes dažādos flangos, pozīcijas novērtējums partijas laikā bija mainīgs un Ingūna izglābjas no zaudējuma, lielā mērā pateicoties pretinieces laika trūkumam.

Pēc septiņām kārtām, Latvijas vīriešu komanda dala 2-7 vietu, sieviešu komanda dala 20-39 vietu. Igaunijas sieviešu izlasei arī ir 9 punkti, bet Lietuvas izlasei - par punktu mazāk.

Nākamajā kārtā Latvijas vīriešu izlase tiekas ar Azerbaidžānas pirmo komandu, sieviešu izlase tiksies ar Meksikas komandu.  

7. kārtas partijas:

Turnīru tabula: