Meškovs uzvar turnīrā Panevēžā, Jazdanovs – trešais

03.07.2020
Foto no facebook.com

Piektdien Panevēžā noslēdzās nu jau 33. festivāls "Panevežys Open 2020" ar balvu fondu 3000 eiro, kas Latvijas sportistiem bija pirmās nopietnās klātienes šaha sacensības ārzemes pēc slimības "Covid-19" ieviestajiem ierobežojumiem.

Galvenajā no turnīriem – deviņu kārtu klasikā (Aloiza Kveiņa memoriālā) – par čempionu kļuva mūsu lielmeistars Ņikita Meškovs (2582), kurš ieguva 7 punktus no 9, nezaudēdams nevienu partiju. Otrais ar 6 punktiem finišēja lielmeistars no Polijas Bartolomejs heberla (2572), bet trešā vieta ar tāda pašu summu, bet sliktākiem papildrādītājiem, tika jaunajam Latvijas šahistam Aleksandram Jazdanovam (2222). Labāko sešinieku ar 5,5 punktiem noslēdza GM Ilmārs Starostīts (2490). Jāuzteic arī jaunais Maksims Golubovskis (2062), kurš savu reitingu pacēla par 88 punktiem. Jazdanovam plus 69.

Kopumā startēja 30 dalībnieki no sešām valstīm, no kuriem 12 bija ar starptautiskiem tituliem. Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com.

Festivāla ieskaņā šajā Lietuvas pilsētā notika vēl divi klasiskā šaha turnīri, bet ar septiņām kārtām, īsāku laika kontroli un reitinga ierobežojumiem. "Open B" (reitings līdz 2200) 48 spēlētāju konkurencē otrais finišēja mūsu FM Nikolajs Katišonoks (2101) – 5,5 punki. Savukārt "Open C" (reitings līdz 1600; 89 dalībnieki) labākais no mūsējiem ar 5 punktiem bija Vadims Aleidžāns (1346), kas palika tūdaļ aiz labāko desmitnieka. Viņš bija arī vienīgais Latvijas pārstāvis blicā.