Latvijā jaunas sacensības – Latgales Jauniešu šaha līga

23.08.2016
Foto no lsm.lv

Maltas šaha kluba telpās (Sporta ielā 5, Maltā) jau 17.septembrī notiks līdz šim nebijušu sacensību – Latgales Jauniešu šaha līgas – pirmais posms. Kopumā paredzēti četri posmi un pēdējais no tiem ieplānots nākamā gada 5.maijā. Turnīru rīko Rēzeknes novada BJSS sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvaldi.

Sacensībās piedalās Latgales reģiona komandas, kuru sastāvā ir trīs 1998.gadā dzimušie un jaunāki zēni (bez sporta klašu ierobežojuma) un viena meitene, kurai jāspēlē pie 4. galdiņa. Var pieteikt vienu rezervistu zēniem, vienu – meitenēm. Apdomas laiks ir 25 minūtes plus 10 sekundes, paredzēta arī FIDE ātrā šaha reitinga apskaite.

Rēzeknes BJSS šaha treneris Aleksandrs Vasiļkovs: "Tās ir pavisam jaunās sacensības. Pavasarī - vasarā radās tāda ideja. Idejas autors - šaha treneris no Maltas Anatolijs Jasinskis, kurš, var teikt, pārņēma pazistāma Pētera Šostaka stafeti (runājot par šaha dzīvi Maltā). Tagad tur ir arī lielas tehniskās iespējas vadīt lielas sacensības. Arī jaunā daudzfunkcionālā zāle, faktiski apvienotas un renovētas divas skolas un sporta halle un vēl mākslas skola un dienesta viesnīca. Rēzekne kā sadarbības partneri var palīdzēt ar šaha komplektiem un pulksteņiem. Viena no galvenajā jauno sacensību motivācijām - bērniem reģionā pietrūkst komandu turnīru,un turnīru ar daudz maz nopietnāku laika kontroli."

Jaunā turnīra nolikums apskatāms šeit.