"RTU Open 2019" vadībā izvirzās Latvijas pārstāvji

09.08.2019
Lielmeistars Igors Kovaļenko.

Ziemeļvalstīs lielākajā šaha festivālā "RTU Open 2019", kas no 3. līdz 11. augustam norisinās izstāžu centrā Ķīpsalā, A turnīrā vadošajās pozīcijās izvirzījušies Latvijas, Lietuvas, Indijas un Rumānijas šahisti, pēc papildrādītājiem pirmo vietu ieņemot Latvijas lielmeistaram Igoram Kovaļenko.

Pēc aizvadītajām sešām kārtām galvenajā jeb A turnīrā ar pieciem punktiem vadībā izvirzījušies astoņi līderi – I. Kovaļenko, Ņikita Meškovs (Latvija), trīs Indijas lielmeistari – Depans Čakravartijs J., Gopals G. N., Puraniks Abhimanijs, Lietuvas pārstāvji Šarūns Šuļskis un Pauļus Pultinevičs, kā arī Rumānijas lielmeistars Vladislavs Nevedničijs. 12 gadus jaunais Indijas šahists Gukešs D., kurš ir pasaulē jaunākais lielmeistars, ir starp 29 šahistiem, kuri seko līderiem ar 4,5 punktiem. No Latvijas spēlētājiem nākamie labākie ir Oļegs Krivonosovs un Iļja Semjonovs ar 4 punktiem. Pavisam A turnīrā sacenšas 275 dalībnieki.

Arī B turnīrā, kurā aizvadītas sešas kārtas, līderi ir pašmāju sportisti – Guntis Jankovskis ar 5,5 punktiem, ar pieciem punktiem viņam seko Nikolajs Katišonoks un Arvīds Andrejevs. Šajā turnīrā spēkiem mērojas 73 dalībnieki.

Jauniešu turnīrā, kurā piedalās 43 dalībnieki, līderis ar 5,5 punktiem ir Emīls Jānis Mieriņš, ar 5 punktiem seko Miķelis Vingris un Krievijas pārstāvis Jaroslavs Smirnovs.

Tikmēr C un D turnīros aizvadīta pirmā kārta. C turnīrā piedalās 40 dalībnieki, D turnīrā – 61 dalībnieks. E turnīrs sākas 9. augustā, un tajā spēlēs 120 dalībnieku. Festivāls noslēgsies ar ātrspēles turnīru 11. augusta vakarā, un paredzams, ka tajā piedalīsies ap 250 šahistu.

"RTU Open 2019" rīko RTU un Latvijas Šaha federācija (LŠF). Festivāla norisi atbalsta RTU, LŠF, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā, Latvijas Sporta federāciju padome un "Baltic Law offices".

Festivāla turnīru video tiešraide: rtuopen.lv/tiesraide
Festivāla mājaslapa: rtuopen.lv.