Ar divu dienu ātrā šaha turnīru Ventspilī atkal godina Jura Neimaņa piemiņu

29.07.2019
Labāko trijotne (centrā) turnīru aizvadīja ļoti pārliecinoši.

Nedēļas nogalē Ventspils Jaunrades nama krāšņajā zālē ar ātrā šaha (12+5) turnīru jau trešo gadu pēc kārtas tika godināta trenera Jura Neimaņa (1940–2016) piemiņa. Galvenā organizatora Jāņa Isakova aicināti uz divu dienu sacensībām ar balvu fondu 1200 eiro bija pulcējušies 43 šahisti no sešām federācijām.

Ļoti pārliecinoši turnīru aizvadīja abi galvenie reitingfavorīti IM Rolands Bērziņš (2402) un FM Matīss Mustaps (2462), kā arī FM Ņikita Kuzņecovs (2144). Bērziņš ieguva 10 punktus no 11, nedaudz negaidīti piekāpjoties tikai Jurijam Agafonovam (2096). Savukārt Mustaps, kurš turnīra laikā svinēja savu dzimšanas dienu, zaudēja tikai Bērziņam, ar 9,5 punktiem paliekot otrais. Kuzņecovam trešā vieta, deviņas uzvaras un divi zaudējumi – no abiem līderiem.

Labāko sešinieku noslēdza trīs lielmeistares. 7,5 punkti tika Laurai Rogulei (2284), bet pa 7 Danai Reizniecei-Ozolai (2278) un Andai Šafranskai (Francija, 2216).

Kādreizējā Latvijas pārstāve Šafranska mūsu valstī piedalās turnīros pēc vairāku gadu pārtraukuma. Tā sagadījās, ka viņa tieši šobrīd viesojās Latvijā un atsaucās Isakova aicinājumam uzspēlēt Ventspilī. Sākotnēji bija plānots, ka startēs arī viņas vīrs, lielmeistars Vladimirs Lazarevs, taču viņš bija aizņemts trenera darbā.

Šafranska neslēpa savu sajūsmu par aktīvo šaha dzīvi Latvijā, uzsverot lielo turnīru daudzumu, kuros šeit ir iespējams piedalīties.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com.

Organizatori bija sarupējuši 19 dažādas balvas. Visi to saņēmēju apskatāmi šeit.

Šis turnīrs nebūtu noticis bez Ventspils pilsētas domes un Viestura Neimaņa atbalsta.

Jau zināms, ka arī nākamgad, 25. un 26.jūlijā, notiks trenera Jura Neimaņa ceturtais piemiņas turnīrs. Visi laipni aicināti!

Labāko ventspilnieku balvu saņēmēji - Dana Reizniece-Ozola, Jānis Isakovs un Andrejs Muravjovs.
Turnīra noslēgumā Dana Reizniece-Ozola atgādināja par trenera Jura Neimaņu lielo nozīmi Ventspils šaha dzīvē.