Mieriņš un Savičevs dala pirmo vietu starptautiskajās "Rīgas brīvdienās"

24.07.2019
Foto - LETA

Tieši simts jauno šahistu no septiņām Eiropas valstīm Latvijas Nacionālajā bibliotēkā piedalījās starptautiskā festivāla "Rīgas brīvdienas" pamatturnīrā. Piecu dienu laikā, kas mijās ar meistarklasēm un blicu, tika izspēlētas septiņas klasiskā šaha kārtas ar apdomas laiku 60 minūtes plus 10 sekundes par gājienu.

Pasākumu, kas bija saistīts ar Mihaila Tāla piemiņas FIDE "Grand Prix", organizēja Krievijas Šaha federācija sadarbībā ar Latvijas Šaha federāciju. Balvu fonds priekš Latvijā notiekoša bērnu turnīra bija visai iespaidīgs – 2000 eiro.

Lielā dalībnieku skaita (vecuma grupas no U-8 līdz U-14) dēļ tabulas augšdaļa bija ļoti blīva. Par 6 punktiem no 7 ieguva vienlaikus četri spēlētāji, no kuriem divi bija mūsējie. Papildrādītāju dēļ par uzvarētāju tika kronēts reitingfavorīts Vlads Protasovs (Igaunija, 1898), aiz kura ierindojās Emīls Jānis Mieriņš (1687), Varvara Poļakova (Baltkrievija, 1872) un Arsēnijs Savičevs (1410). Pa 5,5 punktiem iekrāja un labāko sešinieku noslēdza Aleksejs Zaharovs (Krievija, 1581) un Miķelis Vingris (1438). Jāatzīmē, ka Savičevs savu reitingu pacēla par 125 punktiem.

Kopumā Latviju pārstāvēja 58 dalībnieki. Viss dalībnieku sniegums apskatāms chess-results.com.

Turnīrā tika pasniegtas vairāk nekā 30 (!) dažādās balvas - vecuma grupām, zēniem, meitenēm u.t.t. Viss to saņēmēju saraksts apskatāms šeit.

Festivālā "Rīgas brīvdienas" notika citas bērniem aizraujošas aktivitātes. Bija meistarklases, simultānspēles (GM Arturs Neikšāns, GM Jevgēņijs Svešņikovs (Krievija) un IM Vladimirs Barskis (Krievija)), blics un metamo kauliņu šahs. Blicā, kurā piedalījās arī vecāki un treneri, 84 dalībnieku konkurencē ar 7,5 punktiem no 9 uzvarēja divu festivāla dalībnieču māmiņa Nelllija Maklakova, bet metamo kauliņu šahā pa 8 punktiem no 10 ieguva Sofija Blohina (Igaunija), Aleksandrs Brikers un Jēkabs Kantāns.

Foto - LETA
Foto – Dmitrijs Šaromovs
Foto – Dmitrijs Šaromovs
Foto – Dmitrijs Šaromovs
Lielmeistars Arturs Neikšāns sniedz simultānsspēles seansu. Foto – Dmitrijs Šaromovs