"RTU Open 2016" līderu vidū arī A. Neikšāns un T. Kantāns

12.08.2016

Baltijā lielākais šaha festivāls "RTU Open 2016", kas sākās pirmdien, tuvojas finišam: pēc sešām kārtām galvenajā jeb A turnīrā noskaidrota desmit šahistu līderu grupa (5 punkti 6 partijās). Tajā ietilpst gan Latvijas pārstāvji Arturs Neikšāns un Toms Kantāns, gan turnīra favorīti Hrants Melkumjans (Armēnija), Daniels Narodickis (ASV), Martins Kravcivs (Ukraina) un Daniels Fridmans (Vācija).

Kā informē festivāla organizētāji, abi Latvijas šahisti piektdien spēlēs ar baltajām figūrām (priekšroka pirmajam gājienam) – T. Kantāns spēlēs pret D. Fridmanu, bet A. Neikšāns pret Igaunijas starptautisko meistaru Juriju Krupenski. Igauņu spēlētājs ir lielākais pārsteigums līderu grupā. A turnīrā kopumā tiks aizvadītas deviņas kārtas un tas noslēgsies svētdien.

"Baltic Law Offices Open" jeb B turnīra līderis ir Baltkrievijas šahists Siarhejs Kalinauskis ar 5 punktiem 6 partijās, bet aiz viņa ierindojušies pieci šahisti ar 4,5 punktiem, kuru vidū arī Latvijas pārstāvji Imants Kārkliņš, Pjotrs Koļasa, Aleksandrs Šumskis un igaunis Rene Lumiste.

Ceturtdien sākās arī pēdējie divi amatieru turnīri (C un D). Kopējais "RTU Open" dalībnieku skaits ir 381, un tas šo šaha festivālu ierindo lielāko un spēcīgāko klasiskā šaha festivālu vidū Ziemeļeiropā. Papildu klasiskā šaha turnīriem svētdien norisināsies arī ātrspēles turnīrs, kurā gaidāma aptuveni 150 šahistu dalība.

Klasiskā šaha turnīru apbalvošana notiks svētdien pulksten 18.30, bet pirms tās, pulksten 17, notiks Latvijas Olimpiskās komandas prezentācija.

Pērn "RTU Open 2015" uzvarēja Latvijas pārstāvis Aleksejs Širovs. Sieviešu konkurencē spēcīgākā izrādījās Polijas lielmeistare Monika Sočko. Spēcīgākajā A turnīrā piedalījās 191 dalībnieks no 38 valstīm, to skaitā bija 35 lielmeistari un 74 titulēti šahisti.

Vairāk informācijas par turnīru un spēļu kalendārs — festivāla mājaslapā rtuopen.lv/lv. Skatītājiem ieeja brīva. Līderu spēļu tiešraidēm var sekot festivāla mājaslapā un Latvijas Šaha federācijas mājaslapā www.sahafederacija.lv