Kovaļenko: Dažās partijās pārbraucu pretiniekiem kā ar tanku

18.07.2019
Igors Kovaļenko. Foto - LETA

Latvijas šaha lielmeistars Igors Kovaļenko dažās partijās pretiniekiem esot pārbraucis pāri kā ar tanku, pēc lieliskā snieguma Mihaila Tāla piemiņas turnīrā sarunā aģentūrai LETA atzina pats sportists.

Uzvarētājs Tāla piemiņas turnīrā ātrspēlē Kovaļenko par izšķirošo panākumu atzina uzvaru pār Krievijas šahistu Vladimiru Fedosejevu, bet kaimiņzemes pārstāvis, kurš dienu iepriekš ieņēma 1.vietu ātrajā šahā, izcēla uzvaru partijā ar Azerbaidžānas lielmeistaru Gadiru Guseinovu.

"Abos turnīros bija spēcīgs dalībnieku sastāvs ar daudziem lielmeistariem," preses konferencē pēc sacensībām viesnīcā "Radisson Blu Latvija" atgādināja Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš. "Tāpēc vēl patīkamāk, ka ātrspēlē uzvarēja Kovaļenko. Turklāt viņš spēcīgajā konkurencē svinēja ļoti pārliecinošu uzvaru, par pusotru punktu apsteidzot otrās vietas ieguvēju."

"Tas bija ļoti labs pasākums, viens no spēcīgākajiem turnīriem Baltijas valstīs pēdējo gadu laikā gan organizācijas, gan spēlētāju sastāva ziņā. Šahistiem ir svarīgi uzņemt daudz šķidruma, un par to rūpējās sponsori, sagādājot gan minerālūdeni, gan "Coca-Cola". Tāpat zāle, kurā spēlējām bija plaša, un tajā bija svaigs gaiss," turnīru atzinīgi novērtēja uzvarētājs ātrspēlē Kovaļenko, kurš piebilda, ka šahā vienmēr tiecas pēc panākumiem.

"Vienmēr gribu izcīnīt pirmo vietu. Šajā ziņā esmu vairāk nekā optimists, pat utopists. Gribu uzvarēt katrā spēlē, bet tagad beigās varēju atļauties kādu neizšķirtu," par mērķiem pirms turnīra teica Latvijas šahists. "Pašam veicās labi. Atcerējos jaunību. Ātrajā šahā izcīnīju 5.vietu un līdz pēdējai kārtai cīnījos par godalgām. Sarūgtinājums bija pēc devītās kārtas, kad biju ieguvis labāku pozīciju pret Dāvidu Navaru, taču partija beidzās neizšķirti."

Ceturtdienas ātrspēles turnīrā Kovaļenko uzvarēja ļoti pārliecinoši. "Izšķirīgā šodien laikam bija partija ar Fedosejevu 7.kārtā," pastāstīja uzvarētājs. "Domāju, ka viņš zaudēja man uzvarētu partiju. Kad biju panācis neizšķirtu, jau uzelpoju, bet pēc tam sanāca vēl labāk, un izdevās uzvarēt. Tad jau pretinieki sāka no manis baidīties. Turpretī man spēle vedās no rokas, un dažās partijās pārbraucu pretiniekiem kā ar tanku."

Nākotnes plānos Latvijas lielmeistaram ietilpst Rīgas Tehniskās universitātes organizētais turnīrs un Pasaules kausa sacensības pēc diviem mēnešiem, kurās viņš pārstāvēs Baltijas valstis.

Trešdienas ātrā šaha turnīra uzvarētājs Fedosejevs dienu vēlāk ierindojās 2.vietā ātrspēlē. "Ļoti labi nostartēju. Tā šogad vēl nebiju spēlējis," savu sniegumu Rīgā komentēja Krievijas lielmeistars. "Tas bija brīnišķīgs turnīrs ar daudziem spēcīgiem šahistiem. Daudzās cīņās viss izšķīrās galotnē, kur lielu lomu spēlēja tas, kuram spēcīgāki nervi."

Par savu svarīgāko partiju turnīrā Fedosejevs atzina 9. kārtas tikšanos ātrajā šahā ar Azerbaidžānas lielmeistaru Gadiru Guseinovu: "Tobrīd jau biju līderis ar septiņiem punktiem astoņās spēlēs, bet pretiniekam bija par puspunktu mazāk. Vajadzēja nezaudēt, taču cīņas gaitā viņš mani apspēlēja. Vienubrīd varēju fiksēt trīskāršu pozīcijas atkārtošanos un panākt neizšķirtu, taču negribēju to nodarīt pretiniekam, kuram bija uzvarēta pozīcija. Pēc tam viņš sāka zaudēt figūras, es uzvarēju un jau pārliecinoši noturēju pirmo pozīciju līdz sacensību beigām. Pēdējā kārtā jau varēju atļauties ātru neizšķirtu."

19.jūlijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) sāksies Tāla piemiņas sacensību pēdējais starptautiskais turnīrs “Rīgas Brīvdienas 2019”, kurā tiks noskaidroti spēcīgākie šahisti bērnu vidū.