Otrdien, 16.jūlijā, sāksies arī Mihaila Tāla piemiņas turnīri

15.07.2019
Latvijas šahisti un citi interesenti Nacionālās bibliotēkas zālē vēro "Grand Prix" dalībnieku cīņas. Iespējams, kāds no viņiem aizvadīs savstarpēju cīņu Tāla piemiņas turnīros blicā un rapidā.

Laikā, kad Rīgā norisinās pasaules mēroga "Grand Prix" šahā, 16. jūlijā sāksies arī Latvijas Šaha federācijas organizētais Mihaila Tāla piemiņas turnīri, kurā sacentīsies lielmeistari no visas pasaules. Paralēli pieaugušo sacensībām aizritēs arī starptautisks bērnu turnīrs "Rīgas brīvdienas".

Vairākas dienas viesnīcā "Radison Blu Latvija" zālē "Omega" norisināsies divi vērienīgi Mihaila Tāla piemiņas turnīri, kuros spēkiem mērosies šaha lietpratēji. Lielais notikums tiks atklāts 16.jūlijā ar preses konferenci plkst.12.00 un grupas Melo – M uzstāšanos. Pasākumā aicināti piedalīties gan preses pārstāvji, gan visi interesenti. Uzreiz pēc turnīra atklāšanas sāksies divu dienu rapida sacensības, kurām pieteikušies 315 dalībnieki. Savukārt blics paredzēts 18.jūlijā un tam reģistrējušies 280 spēlētāji. No dalībniekiem, kas pieteikušies, vairāk kā 50 ir pasaules klases lielmeistari.

Paralēli pieaugušo šaha notikumiem, no 20. līdz 24. jūlijam, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks starptautiskais turnīrs "Rīgas Brīvdienas", kurā tiks noskaidroti spēcīgākie šahisti bērnu vidū.

«Rīga vēsturiski ir bijusi svarīgs centrs pasaules šaha kartē, un pirmkārt – pateicoties izcilajam lielmeistaram Mihailam Tālam, kurš šeit dzīvoja un strādāja. Latvijas galvaspilsēta arī agrāk ir notikuši nozīmīgi šaha turnīri, un mūs ļoti priecē tas, ka šī labā tradīcija turpinās, Rīgai paliekot vienai no pasaules šaha galvaspilsētām. Tēlaini runājot, Mihaila Tāla darbs turpinās un iedvesmo tiekties uz jauniem panākumiem arī mūsdienu spēlētājus. Bet mēs no savas puses esam gandarīti par iespēju atbalstīt tādus intelektuālus un prestižus pasākumus kā starptautiskie šaha turnīri", atzīmē Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Latvijas "Grand Prix" posms norisinās no 11.līdz 25. jūnijam un tā dalībnieku vidū ir tādi šaha meistari kā Anišs Giri (Nīderlande, 2787) Šahrijars Mammedjarovs (Azerbaidžāna, 2781), Maksims Vašjērs-Lagravs (Francija, 2780), Veslijs So (ASV, 2754), Aleksandrs Griščuks (Krievija, 2772), Levons Aronjans (Armēnija, 2762), Hikaru Nakamura (ASV, 2761), Sergejs Karjakins (Krievija, 2752), Veselins Topalovs (Bulgārija, 2740), Jui Janji (Ķīna, 2739), Pjotrs Svidlers (Krievija, 2739), Ņikita Vitjugovs (Krievija, 2734), Pentala Harikrišna (Indija, 2730), Dāvids Navara (Čehija, 2728), Jans Kšištofs Duda (Polija, 2728) un Daniils Dubovs (Krievija, 2690).

Kopējais sacensību balvu fonds ir 35 tūkstoši – rapidā 25 000 eiro, blicā – 10 000. Atbalstītāji no Latvijas puses "Rietumu Banka", "Coca–Cola", "Latvijas Balzāms" un "Tolmet".