Latvijas Šaha federācija aicina uz preses konferenci

11.08.2016

Svētdien, 14.augustā, pulksten 17 Rīgā, izstāžu centrā "Ķīpsala", Ķīpsalas ielā 8, konferenču telpā nr. 1, 2.stāvā Latvijas Šaha federācija (LŠF) rīko preses konferenci, kurā tā informēs par gatavošanos šaha olimpiādei, Eiropas sieviešu un jauniešu čempionātu iespējamo norisi Latvijā un citām šaha aktualitātēm.

Preses konferencē piedalīsies LŠF prezidents Āris Ozoliņš, LŠF viceprezidents un LIAA vadītājs Andris Ozols, lielmeistare un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, vairāki mūsu valsts vadošie šahisti un LŠF valdes locekļi.

Pasaules šaha olimpiāde Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku paredzēta no 1.līdz 14.septembrim. Tajā Latviju vīriešu komandā pārstāvēs Aleksejs Širovs, Igors Kovaļenko, Arturs Neikšāns, Ņikita Meškovs un Vladimirs Svešņikovs, bet sieviešu komandā Dana Reizniece-Ozola, Laura Rogule, Ilze Bērziņa, Ingūna Erneste un Elīna Otikova. Olimpiādes laikā notiks arī Eiropas Šaha federācijas (ECU) ģenerālā asambleja, kuras laikā tiks pieņemts lēmums par 2017.gada Eiropas sieviešu un 2018.gada Eiropas jauniešu čempionāta rīkošanu. Balsojums notiks 10.septembrī, un Latvija ir favorīte iegūt tiesības rīkot šīs sacensības.

Preses konfereces laikā žurnālisti varēs iepazīties arī Latvijas kandidatūras prezentāciju un videopieteikumu.

Darbu testa režīmā sākusi arī jauna LŠF mājaslapa www.sahafederacija.lv, kurā uzsvars tiek likts uz Latvijas šaha nepārtrauktību un katra spēlētāja, gan jauna, gan veca, individualitātes un sasniegumu izcelšanu.

Šobrīd izstāžu centrā "Ķīpsala" notiek Ziemeļvalstīs vērienīgākais šaha festivāls "RTU Open". Svētdien, pulksten 18, pēc preses konferences notiks laureātu apbalvošana, bet pulksten 19 paredzēts ātspēles turnīrs, kurā savu dalību apstiprinājis arī leģendārais Aleksejs Širovs.

Preses konfereces laikā būs arī kafija un vieglas uzkodas.

Kontaktinformācijai:
Āris Ozoliņš, ozolins@apollo.lv, 29207601