Jau 11.jūlijā sāksies Tāla vārdā nosauktais FIDE "Grand Prix" izcīņas posms

04.07.2019

Prestižajā "Grand Prix" šaha turnīrā, kas jūlijā paredzēts Rīgā, starp dalībniekiem būs arī nesenais pasaules čempionāta finālists Sergejs Karjakins no Krievijas, ziņo aģentūra LETA.

No 11. līdz 25. jūlijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) norisināsies Mihaila Tāla vārdā nosauktais Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) "Grand Prix" izcīņas posms, kas Rīgā pulcēs spēcīgākos šahistus no visas pasaules. Paralēli pasaules mēroga sacensībām LNB aizritēs arī starptautisks bērnu turnīrs "Rīgas brīvdienas", bet Mihaila Tāla piemiņas rapids un blics notiks viesnīcā "Radisson Blu Latvija".

Līdz ar pirmo sacensību datumu – 11.jūliju – dalībnieki uzsāks cīņu "Grand Prix" sacensībās. Starp dalībniekiem šogad būs Anišs Giri no Nīderlandes (reitings 2779), Šehrijars Memmedjarovs no Azerbaidžānas (2765), francūzis Maksims Vašjērs-Lagravs (2775), Veslijs So no ASV (2763) un viņa tautietis Hikaru Nakamura (2754), Krievijas sportisti Aleksandrs Griščuks (2766), Sergejs Karjakins (2748), Pjotrs Svidlers (2737), Ņikita Vitjugovs (2727) un Daniils Dubovs (2700). Tāpat sacensībās piedalīsies arī Levons Aronjans no Armēnijas (2756), Bulgārijas šahists Veselins Topalovs (2740), ķīnietis Jui Janji (2736), Pentala Harikrišna no Indijas (2734), čehs Dāvids Navara (2734) un Jans Kšištofs Duda no Polijas (2729).

Turnīrā pēc izslēgšanas principa sacentīsies 16 pasaules šaha grandi. Tie, kuri neizturēs pirmo kārtu, varēs izmēģināt spēkus Mihaila Tāla ātrajā šaha turnīrā rapidā, bet dalībnieki, kuriem nebūs veicies arī otrajā kārtā, varēs turpināt sacensību Mihaila Tāla piemiņas ātrspēlē blicā.

Tāla piemiņas turnīrs sāksies 16.jūlijā, kad sāksies arī rapida sacensības, kuras paredzētas arī nākamajā dienā. Tikmēr blica ātrspēles sāksies 18.jūlijā, un tās divu dienu garumā norisināsies "Radison Blu Latvija" viesnīcas "Omega" zālē. Tāpat paralēli pieaugušo sacensībām LNB tiks noskaidroti spēcīgākie šahisti arī bērnu vidū starptautiskajā turnīrā "Rīgas Brīvdienas", kas norisināsies no 20. līdz 24.jūlijam.

Savukārt turnīra organizatori sacensībās paredz lielu masveidību, jo plānots, ka abos pieaugušo turnīros startēs ap 250 dalībnieku, no kuriem vairāk nekā 50 būs lielmeistari.

"Grand Prix" posmi tiek izspēlēti pēc "play–off" formāta, kurā piedalās 16 šahisti, bet katrā kārtā starp pretiniekiem notiks divas cīņas un pēc tam neizšķirta gadījumā gaidāms taibreiks (ātrais šahs un ātrspēle). Divi kopvērtējuma labākie šahisti kvalificēsies nākamajam kandidātu turnīram, lai cīnītos par ceļazīmi uz pasaules čempiona titulcīņu pret Karlsenu.

Sacensību kopējais balvu fonds četros posmos ir 800 000 eiro.

Kā informē Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš, tad šogad sacensību atbalstītāji no Latvijas puses ir "Rietumu Banka" un "Coca-Cola".