Kovaļenko un Neikšāns turnīrus ASV sāk ar otrajām vietām Lasvegasā

17.06.2019

Latvijas lielmeistari Igors Kovaļenko (2651) un Arturs Neikšāns (2566) ar dalītām otrajām vietām svētdien finišējuši tradicionālajā un vērienīgajā klasiskā šaha turnīrā "National Open", kas bija viena no Lasvegas šaha festivāla sastāvdaļām.

Spēļu vietā "Westgate Las Vegas Resort & Casino" 108 dalībnieku konkurencē, no kuriem 26 bija lielmeistari, mūsu sportisti 9 kārtās ieguva pa 6,5 punktiem, par puspunktu atpaliekot no uzvarētāja Iļjas Ņižņika (Ukraina, 2649). Kovaļenko izdevās izvairīties no zaudējumiem – četras uzvaras un pieci neizšķirti, savukārt Neikšānam piecas uzvaras, trīs neizšķirti un viena neveiksme. Abiem izdevās nedaudz palielināt savu reitingu.

Jāatzīmē, ka turnīra grafiks bija visai saspringts. Nācās izspēlēt deviņas kārtas piecās dienās, pie kam – divas partijas arī pēdējā no dienām. Neikšānam vēl arī dalīta otra vieta blica turnīrā.

Rezultāti, partijas, fotogrāfijas un apraksti apskatāmi festivāla mājaslapā vegaschessfestival.com.

Abi mūsu lielmeistari jau devušies uz otro un savu noslēdzošo turnīru Savienotajās Valstīs – leģendāro "Summer Chess Classic" Sentluīsā, kura balvu fonds šogad ir 75 000 dolāri.