Vērienīgi aizvadīts Fēliksa Circeņa piemiņas turnīrs

02.06.2019

Ādažu vidusskolā 1.jūnijā noslēdzies pēc vairāku gadu pārtraukuma atjaunotais F.Circeņa piemiņas turnīrs šahā, kurā piedalījās 67 šahisti no Latvijas un Spānijas. Kopējais balvu fonds bija 500 eiro.

Šogad piemiņas turnīrs sakrita ar Gaujas svētkiem Ādažos, un turnīra dalībnieki varēja iejusties arī Ādažu novada svētku atmosfērā. Dēļ milzīgajiem sastrēgumiem, kas bija 1.jūnija rītā Rīgā un pieRīgā, turnīrs sākas vēlāk nekā plānots, un tika pieņemts lēmums par vienu partiju samazināt kārtu skaitu. Turnīru atklāja Latvijas šaha federācijas viceprezidents Ilmārs Krūms, un ar klusuma brīdi tika pieminēts F.Circenis, gan viņa audzēknis K.Ramma, kurš šogad negaidīti aizgāja viņsaulē.

Tāpat kā pagājušajā gadā turnīrā triumfēja Spānijas lielmeistars Aleksejs Širovs, kurš ieguva 8 punktus no 8 iespējamajiem. Otro vietu ieguva Latvijas lielmeistare Dana Reizniece-Ozola ar 6,5 punktiem. Nedaudz negaidīti trešo vietu ieguva meistarkandidāts Vadims Boļšakovs ar 6 punktiem, pēc koeficienta apsteidzot FIDE meistaru Matīsu Mustapu. Piekto vietu ar 5,5 punktiem ieguva meistarkandidāts Aivars Laizāns, pēc koeficienta apsteidzot FIDE meistaru Jāni Grasi. Toties Jānis Grasis saglabāja spēcīgākā ādažnieka titulu.

Jauniešiem U-10 grupā spēcīgākais bija Miķelis Vingris, U-12 grupā sevi apliecināja Rīgas šaha skolas pārstāve Marija Kuzņecova. Starp U-14 šahistiem spēcīgākais bija Einārs Ļahs, bet U16 grupā Henriks Dundurs. Savukārt U-18 grupā labākais bija Ņikita Pavlovs. Senioriem virs 65 gadiem spēcīgākais bija Aivars Stašāns, bet virs 50 gadiem pirmo vietu ieguva Uldis Melderis. Spēcīgākās sievietes titulu izcīnīja lielmeistare Ilze Bērziņa. Visi pieminētie saņēma naudas un mantas balvas. Īpašas pārsteiguma balvas saņēma pirmais un pēdējais dalībnieks, kas pieteicās uz turnīru; Latvijas ātrspēles leģenda  Jānis Daudzvārdis; visjaunākais turnīra un visvecākais turnīra dalībnieks.  Ādažu vidusskolas direktores Dace Dumpe piešķīra īpašu balvu labākajam Ādažu vidusskolas audzēknim.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com, savukārt balvu saņēmēji - šeit.
Paldies par atbalstu Ādažu novada domei un Ādažu vidusskolas direktorei Dace Dumpei par atbalstu turnīra organizēšanā! Uz tikšanos pēc gada atkal Ādažos!

Turnīra direktors, FIDE meistars Jānis Grasis