Linčevskis ar turnīru ļoti apmierināts, Neikšāns par sudrabiem nesūdzas

07.08.2016

Sanktpēterburgas lielmeistara Daniila Linčevska (2609) uzvara "Liepājas rokādes" superturnīrā daudziem bija pārsteigums. Viņš nebija pieskaitāms pie favorītiem un arī no "Open" kvalificējās kā pēdējais, ceturtais.

Pēc turnīra viņš atzina, ka pirms sacensībām uz pirmo vietu nav pretendējis, spēlējis brīvi un atraisīti. Pavecies izlozē, jo pret vairākiem favorītiem (Fedosejevu, Kovaļenko, Frīdmanu) viņam bija baltās figūras. Liepājā viņš spēlē pirmo reizi un saka tikai atzinīgus vārdus par turnīra augsto organizatorisko un sportisko līmeni. Šeit viņš ieradies pēc vairāku sacensību tūres Eiropā, jūtoties noguris, tādēļ tagad dosies uz savām mājām Gatčinā (netālu no Sanktpēterburgas) atpūsties. Apbalvošanas ceremonijā izteica vēl, ka labprāt pēc gada atkal ierastos, uz ko apstiprinoši atbildēja turnīra direktors Āris Ozoliņš.

Mūsu Arturs Neikšāns (2613) visos trijos rokādes turnīros, kuros piedalījās, ieņēma otrās vietās. Kaut arī allaž nedaudz pietrūka, viņš par to nesūdzas, un uzskata, ka aizvadījis labas sacensības. Ar Linčevski viņš nospēlēja neizškirti, kaut arī darīja visu, lai uzvarētu. Neikšāns šogad ir krietni papildinājis savu ātrā šaha reitingu, kas šobrīd varētu būt 2670. Tas viņam pirmo reizi ļaus ierindoties pasaules Top100.

Pirmdien sākas "RTU Open", kurā Neikšāns plāno piedalīties (un neslēpj vēlmi uzvarēt). Pēc tam - olimpiāde.

Ne to sekmīgāko festivālu aizvadīja Igors Kovaļenko (2708), kurš atzina, ka šobrīd, pirms septembra sākumā Baku gaidāmās olimpiādes, vēlas nedaudz atpūsties, lai tur nostartētu pēc iespējas labāk. Noguruma dēļ nekādi nav ļāvies pierunāt sevi startēt "RTU Open".