Sergejs Terentjevs izcīna bronzas medaļu Eiropas čempionātā senioriem

15.04.2019

Rodas salā Grieķijā noslēdzies Eiropas čempionāts šahā senioriem, kurā Latvijas vienīgais pārstāvis Sergejs Terentjevs vecuma grupā virs 50 gadiem izcīnīja bronzas medaļu, kas bija pirmā godalga Latvijai šādās sacensībās kopš 2013.gada.

Sergeja Terentjeva (2252) trešā vieta uzskatāma par pārsteigumu, jo čempionāts bija pulcējis stipru dalībnieku sastāvu. Startēja 50 šahisti no 19 valstīm, arī četri lielmeistari un trīs starptautiskie meistari. Mūsu sportists, kuram bija divpadsmitais starta reitings, ieguva 6,5 punktus no 9, atpaliekot tikai no diviem lielmeistariem - nākamā čempiona Zuraba Sturua (Gruzija, 2531) un Miloša Pavloviča (Serbija, 2492). Vienīgie divi Terentjeva zaudējumi nāca tieši no šiem abiem spēlētājiem.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Iepriekšējo reizi kāds no Latvijas šahistiem vecā kontinenta senioru čempionātos medaļu ieguva 2013.gadā. Tas bija šobrīd Krieviju pārstāvošais lielmeistars Jevgēņijs Svešņikovs, kurš tika pie sudraba.

Daugavpilī dzimušais 56 gadus vecais Sergejs Terentjevs Eiropas senioru čempionātos startēja pirmo reizi. Viņš šobrīd strādā Kiprā, bet Rodas sala atrodas netālu, tādēļ nolēma šādu iespēju nelaist garām un piedalīties. Kā atzina Terentjevs, turnīrs izdevies labi, it sevišķi spēle ar baltajiem – 4,5 punkti no 5. Viņu kā "iesācēju" priecē noslēguma tabulā atrasties starp lielmeistariem – virs viņa divi, un tieši zem viņa vēl divi. Iegūstot godalgoto vietu, viņš nodrošināja arī iespēju nākamgad spēlēt pasaules čempionātā bez maksas. To mūsu šahists noteikti izmantos.

Sergejs Terentjevs savulaik bija Latvijas skolēnu šaha izlasē, 1979.gadā kļuva par Latvijas čempionu jauniešiem. Biedrības "Lokomotīve" sastāvā spēlējis arī PSRS jauniešu čempionāta finālturnīrā Kislovodskā. Līdz ar iesaukšanu armijā šahs kā spēlētājam beidzies. Bet viņš atgriezās – vairs ne kā spēlētājs, bet kā Daugavpils Šaha skolas direktors deviņdesmit gadu vidū.