Meškovs – labākais no mūsējo kvarteta Eiropas čempionātā Skopjē

29.03.2019
Ņikita Meškovs un Igors Kovaļenko. Foto no eicc2019.mk

Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē piektdien noslēdzās Eiropas čempionāts šahā vīriešiem, kurā Latviju pārstāvēja četri spēlētāji. Ar 7 punktiem no 11 labākais no mūsējiem bija Ņikita Meškovs, kurš ierindojās 45.vietā, savukārt par čempionu kļuva reitingfavorīts Vladislavs Artemjevs (2736) no Krievijas.

Lielmeistars Meškovs, kurš startēja savā trešajā kontinenta čempionātā pēc kārtas, piedzīvoja tikai vienu zaudējumu – pret bijušo FIDE pasaules čempionu Ruslanu Ponomarjovu (Ukraina, 2667). Panākumi pēdējās divās partijās ar IM Izraēlu Kaspi (Izraēla, 2461) un GM Kristoferu Repku (2466) viņam ļāva no 111.vietas, kurā viņš atradās pēc devītās kārtas, pacelties uz 45.noslēgumā. Iepriekšējos čempionātos viņam nebija izdevies iekļūt labāko simtniekā.

Mūsu komandas līderis lielmeistars Igors Kovaļenko (2658) pēdējā kārtā ar melnajām figūrām bija spiests atzīt poļa GM Mateuša Bartela (2600) pārākumu un noslīdēt uz 72.vietu. Viņa kontā 6,5 punkti – četras uzvaras, trīs zaudējumi un četri neizšķirti. Atgādināsim, ka 2016.gadā ar 8,5 punktiem Kovaļenko kļuva par kontinenta vicečempionu.

Abi pārējie Latvijas pārstāvji finišēja uzreiz aiz labāko divsimtnieka no kopumā 355, kas pabeidza šo turnīru. Starptautiskajam meistaram Rolandam Bērziņam (2397) 5,5 punkti un 201.vieta, savukārt FM Iļjam Semjonovam (2401), kuram turnīra laika palika tikai 17 gadi, 5 punkti un 218.vieta. Ja čempionāta debitants Semjonovs pēdējā partijā savu pretinieku, Spānijas lielmeistaru Roselu Alvaru Alonso (2559) būtu uzvarējis, viņš būtu ticis pie savas pirmās starptautiskā meistara normas. Diemžēl, ar melnajiem nācās piekāpties.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Čempionāta balvu fonds bija 100 000 eiro, no kuriem uzvarētājam tika 20 000, bet pirmo 22 vietu ieguvēji kvalificējās Pasaules kausa (PK) izcīņai, kas ir viens no posmiem pasaules čempiona izcīņas ciklā. Igors Kovaļenko PK izcīņai, kas septembrī notiks Hantimansijskā, ir jau kvalificējies, uzvarot Baltijas zonālā turnīra kopvērtējumā.