Rīgā uzvar Smorodinskis, Liepājā – "Kurzemnieki"

17.03.2019
Igors Smorodinskis.

Arī otrais turnīrs "Rīga Rapid Open" pulcēja pilnu Rīgas Šaha federācijas zāli. Kopumā pie galdiņiem sēdās 52 dalībnieki, arī no Pleskavas un Sanktpēterburgas. Jaundibinātā turnīra popularitāte pamudināja jau noteikta trešā posma datumu – sestdien, 6.aprīlis.

Astoņu kārtu ātrā šaha sacensībās ar laika kontroli 11 minūtes partijai plus 4 minūtes par gājienu ar FIDE reitinga aprēķinu pirmo vietu ar 7 punktiem ieņēma nacionālais meistars Igors Smorodinskis (2137). Viņš piekāpās tikai trešās vietas ieguvējam Aleksandram Brikeram (2006) – 6 punkti. Uz goda pjedestāla starp viņiem ar 6,5 punktiem iespraucās Jānis Daudzvārdis (2105). Vēl labāko sešiniekā iekļuva Miķelis Emīls Miķelsons (1767), Uldis Melderis (1977) un Aivars Laizāns (2139).

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com, bet balvu saņēmēju saraksts – šeit.

Sestdien notikušais Liepājas atklātais komandu čempionāts arī izvērtās par starptautisku turnīru, pateicoties Lietuvas šahistu vizītei. Kopumā 32 dalībnieki plaši pārstāvēja Kurzemes reģionu – Ventspili, Kuldīgu, Aizputi, kā arī, protams, Liepāju.
Kā informē galvenā organizatore Gaļina Sudmale, pēc spraigām cīņām komandu vērtējumā uzvarēja "Kurzemnieki" (V.Daškevičs , A.Feldmanis, I.Gruduls), par puspunktu apsteidzot otrās vietas ieguvējus Ventspils komandu (J.Isakovs, I.Burkevica, V.Verņuks), bet trešo vietu pēc septītās kārtas izdevās ieņemt komandai "Terrabalt" (Ā.Ozoliņš, I.Bērziņš, A.Papjans).

Individuāli 1.vietu pārliecinoši izcīnīja Vitālijs Daškevičs – 6,5 no 7. Aiz viņa palika Jānis Isakovs (5,5) un FM Āris Ozoliņš (5). Labākā dāma bija Ilze Burkevica, seniors – Viktors Šteinbergs, jaunietis – Daņiils Guļņevs.