Vidzemē uzvar Nellija Maklakova un Gints Rasa

03.03.2019

Latvijas čempionāta Vidzemes atlases turnīra sākumā šķita, ka galvenā intriga būs cīņa par otro vietu. Augstākā reitinga īpašnieks Gints Rasa regulāri ir kvalificējies valsts čempionāta finālam no Vidzemes un likās, ka viņa izredzes finišēt pirmajā vietā ir augstas.

Pēc trešās kārtas maksimālo punktu skaitu bija izdevies iegūt diviem dalībniekiem – G.Rasam un Nellijai Maklakovai, un abu līderu tikšanās notika nākamajā kārtā. Sarežģītā pozīcijā, kurā situācijas novērtējums varēja būt līdzīgs, Rasa neizvēlējās labāko turpinājumu un spēli zaudēja.

Turnīra finišā 1. vietas sadali noteica papildrādītāji – šī gada Vidzemes sacensību uzvarētāja ar 6 punktiem 7 kārtās ir Limbažu jauno šahistu trenere, nacionālā meistare N. Maklakova. Tikpat punktu, tikai sliktāks Buholca koeficients, ogrēnietim meistarkandidātam G.Rasam – otrā vieta. Abi pirmo divu vietu ieguvēji izcīnīja tiesības spēlēt Latvijas vīriešu čempionāta finālā.

Tālāk tabulā ar 4,5 punktiem sekoja trīs dalībnieki – Andris Ručs, Matīss Mitenieks un Daniels Birmans. Tiesības spēlēt valsts čempionāta pusfinālā, ņemot vērā papildrādītājus, ir pirmajiem diviem.

Labākā seniora balvu ieguva Viesturs Hemmelis (Valmiera), labākā sieviešu kategorijā – Naomi Maklakova un labākais jaunietis – Daniels Birmans.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas chess-results.com.

Sacensībās piedalījās šahisti no Siguldas, Rīgas, Ogres, Mālpils, Cēsīm, Valmieras, Sedas un Lielvārdes. Turnīru organizēja Siguldas šaha klubs, tā rīkošanu atbalstīja Siguldas pašvaldība, viesnīca "Hotel Sigulda" un SIA "Karšu izdevniecība Jāņa sēta".

Visvaldis Gercāns, galvenais tiesnesis