Nespēlējot galvenajam favorītam, NBS čempionātā uzvar Rižihs

21.02.2019

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) sporta klubā, Rīgā, Krustabaznīcas ielā, aizritejis gadskārtējais NBS čempionāts. Nespēlējot galvenajam favorītam un iepriekšējo turnīru uzvarētājam Jānim Valeinim, par čempionu kļuva Valērijs Rižihs (1808).

Sacensībās piedalījās 28 sportisti, kuri izspēlēja astoņas ātrā šaha (10+5) partijas. Turnīra sākums labvēlīgs bija liepājniekam Gundaram Meieram (1642), kurš guva uzvaras pirmajās sešās cīņās. Taču tad sekoja zaudējums Mārtiņam Ivbulim (1897), bet pēc tam neizšķirts ar Māri Noviku (1801). Kaut arī Meiers noslēgumā ieguva tikpat punktus (6,5 no 8) cik nākamais čempions, sliktāku papildrādītāju dēļ viņam nācās samierināties ar otro vietu. Ivbulis ar 6 punktiem palika trešais.

Vēl labāko sešiniekā iekļuva Māris Noviks (1801), Aleksejs Ivanovs un Arturs Zeiza. Turnīra vienīgā daiļā dzimuma pārstāve Eira Sarnovska (1700) ieņēma astoto vietu.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

NATO valstu spēles šahā šogad plānotas Vācijas galvaspilsētā. Atšķirībā no pērnā gada, kad mūsu izlase nestartēja, jo būtu jādodas uz tālo Teksasas štatu, Latvijas izlase uz Berlīni pošas ceļā, un NBS čempionāts bija viens no izlases nokomplektēšanas posmiem.

Daudzkārtējais NBS čempions Jānis Valeinis ceturtdien nespēlēja, jo bija aizņemts pasniedzēja darbā, taču izlasei labprāt pievienoties. Reizi divās nedēļās viņš šobrīd trenē daudzus NBS spēlētājus – Ivbuli, Rižihu, Meieri, Noviku u.c. Plānots, ka šai grupai pievienosies arī Sarnovska.