Rēzeknes čempionātā triumfē vecmeistars Žuravļovs

11.02.2019
Čempionāta pirmās un trešās vietas ieguvēji.

Aizvadītajās brīvdienās notika Rēzeknes pilsētas 2019.gada atklātais šaha čempionāts. Tajā piedalījās 36 šahisti no Rīgas, Daugavpils, Jēkabpils, Rēzeknes un novadiem, kā arī Pleskavas un Pitalovas viesi no Krievijas.

Trešdaļa dalībnieku bija esošie vai eks-Latvijas čempioni dažādās vecuma grupās, kā arī šī gada finālisti.

Turnīrs bez dalības maksas ar reitinga apskaiti aizritēja septiņās kārtās ar laika kontroli 40 minūtes plus 15 sekundes katram līdz partijas beigām. Sacensību dalībniekiem tika nodrošināti karsti dzērieni, ūdens un saldais galds.

Izcīnot 6,5 punktus, par pilsētas čempionu kļuva 80-gadīgais trīskārtējais Latvijas čempions, starptautiskais meistars no Rēzeknes novada Valērijs Žuravļovs (2347).

Otrajā vietā ar 6 punktiem trīskārtējais Latgales čempions, nacionālais meistars no Rēzeknes Oļģerts Indričāns (2224). Apsteidzot reitinga favorītu no Krievijas MK G.Šarankovu (2320) bronzas medaļa 5-kārtējam Latvijas jauniešu čempionam daugavpilietim MK Daniilam Horobrijam (1829), viņa kontā 5,5 punkti.

Labākā dāmu konkurencē – Vita Petrova ("Daugava Chess"), kopvērtējumā augstā 5.vieta. Labākais jaunietis līdz 18 gadiem – jēkabpilietis Andris Tutins. Labākā seniora tituls rēzeknietim Agrim Aģim.

Rezultāti apskatāmi vietnē chess-results.com.

Sacensību galvenais tiesnesis
NA Aleksandrs Vasiļkovs