Gada pirmajā klasiskā šaha turnīrā uzvar Deniss Daleckis

20.01.2019
Turnīra pirmo trīs vietu ieguvēji.

Rīgas Šaha federācijas telpā aizvadīts gada pirmais klasiskā šaha turnīrs "Maskačka Open 2019". Septiņu kārtu sacensības, kas bija domātas spēlētājiem ar reitingu līdz 1600 punktiem, pārsvarā jauniešiem, pulcēja 36 dažāda gadagājuma dalībniekus.

Turnīra noslēgumā trīs spēlētāji izcīnīja pa 5,5 punktiem, tomēr par čempionu labāku papildrādītāju dēļ kļuva 12 gadus vecais Rīgas Šaha skolas audzēknis Deniss Daleckis (1337), kuram bija tikai divpadsmitais starta reitings. Otro vietu ieņēma gadu jaunākā Agnesa Stepania Ter-Avetisjana (1479), bet trešais palika Artjoms Tolmačovs (1455), kuram tikai deviņi gadi. Labāko sešinieku ar 5 punktiem noslēdza Daniels Birmans (1525), Rinalds Aprups (1154) un Kirills Bogdanovičs (1506).

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas vietnē chess-results.com, bet visi balvu saņēmēji pieejami šeit.

Labāko reitinga pieaugumu uzrādīja Oļegs Panfjorovs (1174) – plus 111, Daleckim – plus 69, bet Ter-Avetisjanai – plus 46.