Devītajā festivālā "RTU Open" – deviņi šaha turnīri!

18.01.2019

Viens no Ziemeļeiropas valstīs lielākajiem šaha festivāliem "RTU Open" šogad notiks no 3. līdz 11.augustam Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā. Pirmo reizi tajā tiks aizvadīti deviņi šaha turnīri, no kuriem seši būs ar klasisko reitinga kontroli, savukārt balvu fonds šogad sasniedzis rekordlīmeni – 26 000 eiro.

Kā savā jaunajā oficiālajā mājaslapā rtuopen.lv informē organizatori, šogad festivāls norisināsies divas dienas ilgāk nekā ierasts – kopumā deviņas dienas. Nedēļas nogali 3.-4. augustā dalībnieki iesāks ar ātrspēlēm un ātro šahu, savukārt no pirmdienas, 5.augusta, sāksies klasiskie turnīri.

Galvenais festivāla turnīrs – A turnīrs – kārtējo reizi sapulcinās spēcīgākos Eiropas un pasaules spēlētājus, bet pārējie astoņi šaha turnīri būs dažāda garuma un piemēroti visu līmeņu spēlētājiem. Tāpēc nav svarīga līdzšinējā pieredze un līmenis, jo jebkurš ir gaidīts skaistajā Rīgas pilsētā, lai uzlabotu savas šaha prasmes, uzkrātu zināšanas, kā arī sekotu līdzi lielmeistaru cīņām par godalgotajām vietām!

Šogad nākuši klāt trīs jauni turnīri. Blica F turnīrs ar balvu fondu 1000 eiro notiks 3.augustā, rapida G turnīrs paredzēts 4.augustā ar balvu fondu 2000 eiro, savukārt Y (5.–11.augusts) ir klasisks turnīrs jauniešiem līdz 14 gadiem un ar reitingu līdz 2199. Mantu balvu fonds būs 3000 eiro vērtībā.

Detalizēta informācija par visiem turnīriem atrodama festivāla mājaslapā.

"RTU Open" kā allaž organizē Rīgas Tehniskā universitāte, kas ir arī galvenais atbalstītājs. Vēl paldies jāsaka Ķīpsalas izstāžu centram un Latvijas Šaha federācijai.