Mūsējiem panākumi septiņu valstu konkurencē festivālā Druskininkos

08.01.2019
Foto – Daina Vārpiņa

Skolēnu ziemas brīvlaika izskaņā no 4. līdz 6.janvārim Lietuvas kūrortpilsētā Druskiniki aizritējuši starptautiskie šaha turnīri bērniem un pieaugušajiem, kopā pulcējot 206 šahistus no Lietuvas, Latvijas, Baltkrievijas, Polijas, Zviedrijas, Somijas un Gruzijas.

Pirmajā dienā, 4. janvārī notika ātrspēles (blica) turnīrs ar apdomas laiku 3 minūtes un 2 sekundes par gājienu, kurā no Latvijas piedalījās 15 dalībnieku. Vislabākos rezultātus no mūsējiem uzrādīja WFM Renāte Vidruska, iegūstot 6 punktus no 9 un ierindojoties 3.vietā starp sievietēm. Tikpat daudz punktus izcīnīja U-14 jaunietis Andrejs Freibergs, paaugstinot savu blica reitingu par 40 punktiem. No jaunajiem spēlētājiem godalgoto 3.vietu U-10 meiteņu konkurencē ar iegūtiem 4 punktiem no 9 izcīnīja Naomi Maklakova.

Nākamajās dienās, 5. un 6. janvārī, norisinājās ātrā šaha turnīri (20+10) vecuma kategorijās U-8, U-10, U-12, U-14 un pieaugušajiem. Šogad Latvija bija pārstāvēta no Kurzemes līdz Latgalei, kopā piedaloties 27 dalībniekiem no Liepājas, Rīgas, Baldones, Limbažiem, Mālpils un Balviem. 

Vislabākos rezultātus mūsējiem izdevās uzrādīt tieši jaunākajās vecuma grupās, kur U-8 grupā ar izcīnītiem 6,5 punktiem no 8 iespējamiem un 2.vietā kopvērtējumā ierindojās jaunais spēlētājs Toms Jeronovičs (Rīga), un 3.vietu meiteņu konkurencē ar 4 punktiem izdevās izcīnīt Laumai Mieriņai (Baldone).
 
U-10 grupā 67 bērnu konkurencē vislabāko sniegumu kopvērtējumā izdevās uzrādīt rīdziniekam Kristiānam Vārpiņam, izcīnot 6,5 punktus no 9, tā iegūstot 5.vietu. Jāatzīmē, ka viņš bija vienīgais, kurš spēja atņemt puspunktu turnīra līderim no Krievijas, kuram pirms pēdējās kārtas bija iegūts maksimālais punktu skaits (8). Kristiāns visu partiju pavadīja lielā pārsvarā – dāma pret torni un laidni, bet lielā pēdējās kārtas spriedze, kā arī interesantā pretinieka uzvedība (piemēram, dejošana ap galdiņu) neļāva realizēt pārsvaru, un zēns pieņēma pretinieka piedāvāto neizšķirtu.

Augstāko 3. vietu U-10 no mūsējiem meiteņu konkurencē ar 5,5 punktiem ieņēma Naomi Maklakova. Vēl jāuzteic, ka lieliski turnīru sāka abi dvīņu brāļi Filips Freibergs (5,5 punkti) un Raimonds Freibergi (5 punkti), abi no Rīgas, kā arī Martijs Krakops (5 punkti) no Balviem, Rihards Babris (5 punkti) no Limbažiem.

U-12 grupā no mūsējiem 35 bērnu konkurencē vislabāko sniegumu izdevās uzrādīt rīdziniekam Pavlovam Ostinam, izcīnot 5.vietu un gūstot 6 punktus no 9.

U14 grupā Latviju vienīgais pārstāvēja Andrejs Freibergs, gūstot 4,5 punktus no 9, tā ierindojoties 13.vietā.

Visi turnīri, dalībnieki un ieņemtās vietas apskatāmas vietnē chess-results.com.

Turnīrs bija labi organizēts, stingri tiek ievēroti kārtu sākumi, kontrolēts klusums un kārtība spēļu zālē, izolēta līdzjutēju iespējamā iejaukšanās spēļu gaitā, stingra tiesāšana un precīzi noteikts apbalvošanas sākums. Ļoti draudzīgs pasākums bērniem, jo par dalību turnīrā tiek dota 2 stundu brīvbiļete blakus esošā akvaparka apmeklējumam. Dažādo valstu pārstāvju klātbūtne turnīru padara īpašu un ļauj katram izgaršot starptautiska turnīra atmosfēru. Šie noteikti ir turnīri, uz kuriem ir vērts vest jauno paaudzi, jo bērni katrs spēlē savā vecumu grupā, meitenēm ir iespējas tikt novērtētām gan kopvērtējumā, gan tikai meiteņu konkurencē. Arī ātrspēlē un ātrajā šahā jauniešiem bija dažādi vecuma kategoriju apbalvojumi.

Nellija Maklakova

Foto – Daina Vārpiņa
Foto – Daina Vārpiņa
Foto – Daina Vārpiņa