Kovaļenko ar varenu finišu pasaules čempionātā rapidā sasniedz 28.vietu

28.12.2018
Foto no chess-news.ru

Sanktpēterburgā (Krievija) piektdien noslēdzās pasaules čempionāts ātrajā šahā, kurā 206 šahisti no 40 valstīm, arī Latvijas pārstāvji GM Igors Kovaļenko (2665) un IM Andrejs Sokolovs (2482) trīs dienas izspēlēja pa piecām rapida kārtām ar apdomas laiku 15 minūtes plus 10 sekundes par gājienu.

Saūdu Arābijas karaļa Salmana vārdā nosauktā turnīra balvu fonds bija 350 000 dolāru, no kuriem pirmajai vietai tika 60 000, bet 35.vietai - 1000 dolāru. Šāds balvu fonds piesaistīja 146 lielmeistarus. Ar reitingu virs 2700 pie galdiņiem sēdās 31 šahists ar pašu Magnusu Karlsenu (2903) priekšgalā.

Kovaļenko, kuram bija 50. starta reitings, čempionātu sāka gaužām neveiksmīgi. Pēc septītās kārtas ar 2 punktiem viņš atradās neaptverami zemajā 186.vietā. Taču tad ar septiņām uzvarām un viena neizšķirtu sekoja kāpums uz augšu, līdz pēc panākuma pēdējā kārtā pret Konstantīnu Sakajevu (Krievija, 2621) mūsu lielmeistars ar 9,5 punktiem no 15 iespējamajiem pacēlās uz 28.vietu. Savukārt Andrejs Sokolovs ar 6,5 punktiem ieņēma 154. pozīciju. Par pasaules čempionu kļuva mājinieks Daniils Dubovs (2723) – 11 punkti. Karlsenam šoreiz 5.vieta.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Čempionāta oficiālā mājaslapa wrbc2018.com.

Kovaļenko iepriekšējo reizi pasaules čempionātā rapidā spēlēja 2015.gadā Vācijā, kad ieņēma augsto 9.vietu.

Pēc rapida turpat Sanktpēterburgā, Centrālajā izstāžu zālē "Manēža" dalībnieki aizvadīs blica čempionātu, arī ar 350 000 eiro lielu balvu fondu, bet 21 kārtu divās dienās.