Plašos turnīros sacenšas gan jaunieši, gan seniori, gan meistari

10.12.2018
Mālpils novada domes kausa izcīņa

Nedēļas nogalē notikuši vairāki individuālie turnīri dažāda gadugājuma un meistarības šahistiem. Sastāva ziņā spēcīgākais no tiem aizritēja sestdien Mālpilī, kur notika šī novada domes kausa izcīņa, kas pulcēja 52 spēlētājus no trīs valstīm, arī vienu lielmeistaru, starptautisko meistatu un vairākus FIDE meistaru.

Mālpils Sporta hallē astoņās ātrā šaha kārtās par uzvarētāju kļuva IM Vladimirs Svešņikovs (2405), kura kontā 7 punkti. Par puspunktu atpalika FM Matīss Mustaps (2489), vēl par puspunktu - FM Arturs Bernotas (2395). Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit, bet visi balvu saņēmēji šeit.

Rīgas Sporta veterānu kluba turnīrs notika galvaspilsētā, Rīgas Šaha federācijas telpās. Uz to bija ieradies 51 dalībnieks. Šādā konkurencē labākais bija nacionālais meistars Jānis Daudzvārdis (2106) ar 6 punktiem no 7. Nākamās vietas ar 5,5 punktiem ieņēma Igors Smorodinskis (2140), Oļegs Batakovs (1897) un Astra Goldmane (1978). Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Turnīrā tika pasniegts daudz balvu dažādās kategorijās. Tās apskatāmas šeit.

Ventspilī sestdien pie rūtotajiem galdiņiem sēdās 82 dalībnieki no visas Kurzemes, lai noskaidrotu labākos šīs pilsētas atklātajā čempionātā jauniešiem. Cīņas ritēja trijos turnīros (3. sporta klase, 4. sporta klase un iesācēji), kuros uzvarēja attiecīgi Benjamiņš Emanuels Pupiņš, Jānis Krūmiņš un Jēkabs Zvans.

Visbeidzot Dobeles Sniegavīru turnīrā 25 dalībnieku konkurencē pirmais finišēja Mārtiņš Rusakovs (1734).