Aizkraukles atklātajā šaha turnīrā uzvar nacionālais meistars no Rīgas

08.12.2018

Aizkraukles Sporta Centrā 2. decembrī norisinājās šī gada otrais Aizkraukles pilsētas atklātais šaha tempoturnīrs, kurā kopā A un B grupās piedalījās 62 dalībnieki no Rokišķiem, Salacgrīvas, Jēkabpils, Viesītes, Olaines, Lielvārdes, Rīgas, Valles, Kokneses, Pļaviņām, Seces, Skrīveriem un Aizkraukles.

Šaha sacensības operatīvi tiesāja ogrēnietis FIDE meistars un FIDE tiesnesis Verners Putka. A grupā piedalījās šahisti, kuriem ir vismaz I sporta klase, bet B grupā – tie, kuriem vēl nav I sporta klases. Abu grupu šahisti spēlēja 9 kārtās atbilstoši Šveices sistēmai, ar laika kontroli 10 minūtes ar papildus laiku 2 sekundes par katru izdarīto gājienu.

A turnīrā piedalījās 26 šahisti, un šajā grupā, zaudējot tikai 1,5 punktus, uzvaru izcīnīja nacionālais meistars no Rīgas – Jānis Visockis (7,5 p.), bet otrās un trešās vietas ieguvējs tika noskaidrots, ņemot vērā Buholca koeficientu, kas augstāks bija pļaviņietim – meistarkandidātam Uldim Melderim (7 p.), un līdz ar to meistarkandidāts Aivars Skuja no Salacgrīvas (7 p.) ieņēma 3.vietu.

Sieviešu konkurencē izdevās uzvarēt Andai Krauzei (4,5 p.), bet otro vietu ieņēma jēkabpiliete Liāna Stulpiņa (2,5 p.).

Skolēnu grupā, varonīgi cīnoties ar pieaugušajiem, uzvarēja 17 gadus vecais jēkabpilietis Kārlis Mālnieks (5 p.), aiz sevis atstājot deviņgadīgo rīdzinieku Artjomu Tolmačevu (5 p.), un 13 gadus veco jēkabpilieti Artūru Krastiņu (5 p.), kuru godalgoto vietu secību izšķīra tikai Buholca koeficients, jo abi otrās un trešās vietas ieguvēji bija izcīnījuši vienādu punktu skaitu.

B turnīrā atsevišķi tika novērtēti pirmo trīs godalgoto vietu ieguvēji, kā arī sieviešu grupa un skolēni, kuri tika novērtēti vairākās apakšgrupās – līdz 8, 10, 12 un 14 un 16 gadiem.

Par šī turnīra pārliecinošu uzvarētāju, apspēlējot visus savus pretiniekus, kļuva Agnis Mednis no Lielvārdes (9 p.), bet otrajā vietā ierindojās Arnis Brakšs no Viesītes (7 p.), aiz sevis atstājot rīdzinieku Romānu Tolmačevu (6,5 p.).

Sieviešu grupā pirmo reizi šo turnīru vēsturē visas pirmo trīs vietu ieguvējas izcīnīja vienādu punktu skaitu – 5 punktus, taču visu izšķīra Buholca koeficients, un pirmo vietu ieguva Alise Klidziņa no Jēkabpils, otro vietu – skrīveriete Viktorija Kurpniece, bet trešo vietu – Evelīna Stikāne no Jēkabpils.
Skolēnu konkurencē pirmās trīs godalgotās vietas tika novērtētas, ņemot vērā skolēnu vecumu grupas.

Līdz 8 gadiem:
1.vietā – olainietis Danils Aleksejevs (6 p.);
2.vietā – rīdziniece Marija Lazareva (5,5 p.);
3.vietā – jēkabpilietis Artūrs Maksimovs (4,5 p.).
Līdz 10 gadiem:
1.vietā – olainietis Ilgvars Līckrastiņš (5 p.);
2.vietā – jēkabpiliete Ruta Midega (4 p.);
3.vietā – jēkabpilietis Rainers Lapiņš (4 p.).
Līdz 12 gadiem:
1.vietā – olainietis Adriāns Broks (6 p.);
2.vietā – olainiete Elizabete Kokina (6 p.);
3.vietā – jēkabpilietis Nauris Pinne (5,5 p.).
Līdz 14 gadiem:
1.vieta – olainietis Tomass Sigats (4,5 p.);
2.vieta – olainiete Kristiāna Liepa (4,5 p.);
3.vieta – jēkabpilietis Haralds Potapenko (4 p.).
Līdz 16 gadiem:
1.vieta – olainietei Aigai Gansonei (4 p.);
2.vieta – jēkabpilietim Jurim Soltumam (4 p.);
3.vieta – rīdziniece Aļona Tolmačeva (4 p.).

Pateicoties Aizkraukles novada Sporta Centra atbalstam, godalgotie vietu ieguvēji saņēma balvas, medaļas, kausus un diplomus, kā arī sponsora sporta preču veikala "Fans" dāvanu kartes.