Latvijas izlase atgriezusies no savas otrās jauniešu olimpiādes

03.12.2018

Turcijas pilsētā Konjā aizvadīta pasaules jauniešu U-16 olimpiāde. Latvijas izlase ar trim komandu uzvarām, diviem neizšķirtiem un četriem zaudējumiem 46 vienību konkurencē ierindojās 33.vietā, finišējot faktiski sava starta reitinga līmenī. Pirmās trīs vietas ieņēma Uzbekistāna, Indija un Ķīna.

No mūsējiem Individuāli vislabāk turnīru aizvadīja FM Iļja Semjonovs (2245) un Madara Golsta (1938). Pirmais no viņiem spēlēja visas deviņas partijas, kurās izcīnīja 6 punktus, dalot 5.vietu pie pirmā galdiņa. Savukārt Madarai 4,5 punkti no 8. Pārējie Latvijas jaunieši ieguva pa 2,5 punktiem. Rihards Bekasovs (2182) un Maksims Golubovskis (2049) septiņās partijās, bet Ramona Golsta (1681) – piecās.

Visas komandas, dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Komandas treneris un delegācijas vadītājs Edvīns Ķeņģis pēc šīs olimpiādes atzina, ka jaunieši guvuši ļoti vērtīgu pieredzi, un arī viņam pašam ir daudz svarīgu secinājumu un vērojumu. Latvijas izlase šajās labi organizētajās sacensībās ieņēma savam līmenim atbilstošu vietu, jo turnīrā šaha lielvalstis bija bagātīgi pārstāvētas. Spēlēja gan Krievijas, gan Ķīnas, gan Indijas jaunie censoņi un šogad ļoti stipra bija Uzbekistāna, kas arī ieguva zeltu.

Treneris par turnīrā parādīto sniegumu pamatoti slavēja Semjonovu un Madaru Golstu, kuri ļoti nopietni gatavojās katrai partijai un mača laikā kārtīgi cīnījās, nerespektējot pretiniekus un viņu titulus. Semjonovs turnīra gaitā savu reitingu papildinja par 48 punktiem, savu "tekošo" reitingu paceldams līdz starptautiskā meistara līmenim – 2400. Arī Madara pielika 20 punktus.

Ķeņģis pamatoti uzskata, ka Iļja Semjonovs jau pēc pāris gadiem varētu nopietni pretendēt uz vietu Latvijas pieaugušo izlasē. Semjonovs  pēdējā laikā trenējas pie Krievijas lielmeistara Dmitrija Krjakvina, un tagad arī Ķeņģis palīdzēs mūsu jaunajam šahistam, kura reitings, starp citu, ir labākais mūsu valstī gan visu jauniešu, gan nu arī junioru vērtējumā.

Atgādināsim, ka jauniešu U-16 olimpiādē Latvija debitēja pirms diviem gadiem Popradā (Slovākija). 54 vienību konkurencē Latvija (34. starta reitings) ieņēma 26.vietu. Toreiz individuāli labākais mūsu izlasē bija Fjodors Poļakovs, kurš deviņās partijās izcīnija 6,5 punktus. Viņam arī sestā vieta pie trešā galdiņa.