Noslēdzies Rīgas Šaha skolas atklātais čempionāts

27.11.2018

No 23. novembra līdz 25. novembrim Rīgas Šaha skolā norisinājās ikgadējais Rīgas Šaha skolas atklātais čempionāts, kas notika pēc Šveices sistēmas, 7 kārtās. Sacensībās piedalījās puiši un meitenes līdz 17 gadu vecumam, puiši vismaz ar I sporta klasi, meitenes, vismaz ar II sporta klasi, informē sahaskola.lv.

Apdomas laiks bija 45 minūtes uz partiju plus 15 sekundes par katru izdarīto gājienu. Sacensības notika 2 vecuma grupās, kopā piedalījās 38 dalībnieki;

A grupa: jaunieši, jaunietes – dzimuši 2001. – 2006. gadā (25 dalībnieki);

B grupa: zēni, meitenes – dzimuši 2007. gadā un jaunāki (13 dalībnieki).

Šīm sacensībām tika apskaitīts FIDE ātrā šaha reitings. Lai arī tas nebija obligāti, visi dalībnieki brīvprātīgi pierakstīja savas partijas, lielākā daļa līdz laika trūkumam, bet bija arī tādi, kas nemaz nepārtrauca pierakstu. Jāatzīmē, ka savu izspēlēto partiju analīze ievērojami sekmē spēlētāju izaugsmi un progresu. Labākajiem spēlētājiem tika skaistas balvas, kausi, medaļas, diplomi, kā arī suvenīri.

Par uzvarētāju vecākajā jeb A grupā kļuva Emīls Tabors, kurš krietni atrāvās no sekotājiem un uzvaru turnīrā varēja sākt svinēt jau pirms pēdējās kārtas. Galarezultātā viņam 6,5 punkti no 7 iespējamiem. Otro vietu ar 5 punktiem ieguva Einārs Ļahs, kuram uzsmaidīja veiksme pēdējā partijā, kad ilgu laiku, cīnoties praktiski tikai par neizšķirtu, tomēr izdevās uzvarēt. Trešo vietu ar 5 punktiem ieguva Atis Frīdenšteins-Brīdiņš. Meitenēm pirmo vietu izcīnīja Emili Lele ar 3 punktiem, otrā bija Darja Zubova ar 3 punktiem, bet trešo vietu ieņēma Lilita Jaldova ar 2 punktiem.

Atbilstoši turnīra nolikumam, tika piešķirtas papildus balvas, ieskaitot ceļazīmes uz PEČ 2019. gada atlases turnīra finālu, arī šaurākās vecuma kategorijās.

Vecākajā grupā laureāti ir šādi:

Meitenes U-13

1. Darja Zubova, 3 punkti

Puiši U-13
1. Emīls Tabors, 6,5 punkti, kvalificējas PEČ 2019. gada atlases turnīra finālam

Puiši U-15
1. Atis Frīdenšteins-Brīdiņš, 5 punkti, kvalificējas PEČ 2019. gada atlases turnīra finālam

Turnīra rezultāti, vecākā grupa.

Jaunākajā jeb B grupā turnīra uzvarētājs tika noskaidrots sīvā cīņā un galarezultātu izšķīra koeficients un ļoti lielā mērā arī turnīra līderu savstarpējā partija, kas norisinājās jau pirmajā kārtā. Par uzvarētāju ar 6 punktiem kļuva Arsenijs Savičevs, otro vietu arīdzan ar 6 punktiem ieņēma Pāvels Sokolovskis, bet trešo vietu ieguva Rafaels Spiridovskis, kura kontā 4,5 punkti. Meitenēm uzvarēja Marija Kuzņecova ar 3,5 punktiem, otro vietu ieguva Marija Krasiļņikova ar 2 punktiem, bet trešo vietu ieņēma Elza Liepiņa, kura arī tika pie 2 punktiem.

Jaunākās grupas laureāti pa vecuma grupām:

Meitenes U-09
1. Marija Kuzņecova, 3,5 punkti
2. Marija Krasiļņikova, 2 punkti

Puiši U-09
1. Artjoms Tolmačevs, 4,5 punkti, kvalificējas PEČ 2019. gada atlases turnīra finālam
2. Aleksandrs Karasevičs, 4 punkti
3. Vadims Aleidzāns, 4 punkti

Meitenes U-11
1. Elza Liepiņa, 2 punkti

Puiši U-11
1. Arsenijs Savičevs, 6 punkti, kvalificējas PEČ 2019. gada atlases turnīra finālam