Latvijas izlase uzsākusi cīņas pasaules jauniešu U-16 olimpiādē

25.11.2018

Turcijā svētdien sākās pasaules jauniešu U-16 olimpiāde, kurā otro reizi pēc kārtas piedalās arī Latvijas izlase. Trenera Edvīna Ķeņģa vadībā uz Konju devās FM Iļja Semjonovs (2245), Rihards Bekasovs (2182), Maksims Golubovskis (2049), Madara Golsta (1938) un Ramona Golsta (1681).

Līdz 2.decembrim turnīrā tiks aizvadītas deviņas klasiskā šaha kārtas ar brīvdienu 29.novembrī. Katras komandas sastāvā jābūt četriem spēlētājiem, no kuriem vismaz viena ir meitene. Sacensībās piedalās 46 komandas, un mūsu izlasei pēc starta reitinga  ticis 30 numurs. Pirmajā kārtā Latvija cīnījās neizšķirti 2:2 ar spēcīgo Grieķiju (7. starta reitings), bet otrajā gaidāma spēkošanās ar vienu no galvenajiem favorītiem Krieviju ar lielmeistaru Andreju Esipenko (2609) priekšgalā, kuram ir individuāli augstākais reitings no visiem 222 dalībniekiem.

Turnīra rezultātiem līdzi var sekot chess-results.com. Oficiālā mājaslapa wyco2018.tsf.org.tr.

Kā pastāstīja mūsu delegācijas vadītājs un treneris Edvīns Ķeņģis, organizatoriskajā līmenī viss ir ļoti labi, un faktiski ne par vienu no aspektiem nevar teikt kādu sliktu vārdu. Izlasi no Rīgas lidojusi uz Stambulu, pēc tam bija stundas lidojums uz Konju. Spēļu zāle un viesnīca ir laba, savukārt ēdināšana vēl labāka nekā aizvadītajā olimpiādē Batumi.

Šādās sacensībās Latvija debitēja pirms diviem gadiem Popradā (Slovākija). 54 vienību konkurencē Latvija (34. starta reitings) ieņēma 26.vietu. Toreiz individuāli labākais mūsu izlasē bija Fjodors Poļakovs, kurš deviņās partijās izcīnija 6,5 punktus. Viņam arī sestā vieta pie trešā galdiņa.