Latvijas komandai 4.vieta Eiropas skolu interneta čempionātā

22.11.2018

Trešdien Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas komanda piedalījās Eiropas Skolu komandu interneta čempionātā, kuru organizēja Eiropas Šaha savienības (ECU) sadarbībā ar Starptautisko Skolu šaha savienību (ISCU). 13 komandu konkurencē mūsējo kvartets ieņēma augsto 4.vietu.

2.ģimnāzijas komanda aizvadīja cīņās U-17 šahistu vecuma grupā (dzimuši 2002.-2007.gadā). Bija jāsacenšas ar vienaudžiem no Krievijas (Sanktpēterburga un Maskava), Rumānijas, Melnkalnes, Izraēlas, Slovākijas, Vācijas un Moldova. Uzvarēja Sanktpēterburgas 2.ģimnāzija.

Mūsu vienībā spēlēja (apdomas laiks bija 10 minūtes partijai plus 3 sekundes gājienam) un punktus guva (pa galdiņiem) Artis Alainis (3 no 7), Raivis Kristiāns Pakalns (4,5), Ramona Golsta (5) un Anna Krista Kipļuka (5). Treneris bija Aivars Stašāns.

Komanda izcīnīja četras uzvaras, vienu reizi cīnījās neizšķirti un divas reizes zaudēja, arī nākamajiem čempioniem no Sanktpēterburgas.

Aivars Stašāns: "Izcīnītā ceturtā vieta atbilst komandas dalībnieku meistarībai. Organizēt piedalīšanos šajā čempionātā pirmo reizi bija sarežģīti. Svarīgs bija skolas datorklases skolotāja atbalsts. Man paveicās. Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas datorklases skolotājs Aigars Āboliņš palīdzēja visu organizēt. Vēl vajadzēja 4 tīkla kameras. Palīdzēja  Arturs Neikšāns, Viesturs Kapče, Uldis Rogulis un Miķelis Emīls Miķelsons. Liels paldies!

Turnīra laikā jutu, ka dažiem dalībniekiem ir grūti koncentrēties 3 stundas no vietas. Starp kārtu pēdējo un pirmo partiju bija tikai viena minūte laika.

Iesaku nākošā gadā piedalīties visas Latvijas skolu komandām. Sevišķi lauku skolām. Sacensties ar citu valstu jaunajiem šahistiem vienmēr ir interesanti."

Visus pretiniekus, rezultātus un partijas var apskatīt, ielogojoties vai ieejot kā viesim vietnē play.chessking.com. Tad jāizvēlas "Tournaments", pēc tam "Team" un tad uz jāatrod "Second ECU School Team Open Internet Championships 2018".

Čempionāta mājaslapa ecuschoolsinternet2018.org.