30 balvu Mihaila Tāla piemiņas kausa izcīņā labākais Igors Kovaļenko

11.11.2018

Sestdien Rīgā, viesnīcas "Radisson Blu Latvija" zālē "Alfa" aizvadīta astotā pasaules čempiona Mihaila Tāla piemiņas kausa izcīņa ātrspēlē, kas pulcēja 134 dalībniekus no sešām valstīm. Sacensībās, kurā balvas saņēma 30 (!) šahisti, labākais izrādījās mūsu lielmeistars Igors Kovaļenko (2702).

Bez pašmāju spēlētājiem bija pārstāvēta arī Igaunija, Vācija, Lietuva, Krievija un ASV. Kopumā ar dažādiem starptautiskiem tituliem bija 19 dalībnieki.

Kovaļenko, kurš 3000 eiro vērtajam, Latvijas Šaha federācijas organizātajam turnīram, pieteicās tikai faktiski pēdējā brīdī, 13 blica (3+2) kārtās ieguva 11 punktus, par punktu apsteidzot FM Verneru Putku (2301) un igauni Janu Elvestu (ASV, 2487). Kaut arī noslēgumā uzvarēja galvenais reitingfavorīts, sacensības bija negaidītiem pavērsieniem pilnas un līderi turnīra gaitā mainījās astoņas reizes. Pirmajā pozīcijā paguva "pasēdēt" vēl arī GM Daniels Frīdmans (Vācija, 2566), FM Arturs Bernotas (2373) un Verners Putka.

Frīdmans, kurš uz šo turnīru Rīgā bija atlidojos speciāli (pirms sacensībām Varšavā) pēc laba sākuma nospēlēja gluži neveiksmīgi, pēdējās četrās kārtās iegūstot tikai vienu punktu. Rezultātā – 14.vieta.

Labāko sešinieku noslēdza IM Rolands Bērziņš (2401), GM Ilmārs Starostīts (2443) un FM Arturs Bernotas (2373). Visi rezultāti, dalībnieki un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Šīs Mihaila Tāla piemiņas sacensības bija iezīmīgas arī ar to, ka dalībniekiem tika pasniegtas 30 (!) dažādas balvas. Viss to saņēmēju saraksts apskatāms šeit.