Stašāns: "Visiem jauniešiem ir nopietna attieksme"

25.10.2018
Foto - Marija Kazmerika

Pasaules čempionātā jauniešiem vecuma grupās U-14, U-16 un U-18, kas šobrīd notiek Grieķijā, pirms vienīgās brīvdienas, kas ir ceturtdien, aizvadītas sešas kārtas no paredzētām vienpadsmit. Labākais no mūsējiem pašlaik ir FM Iļja Semjonovs (2245), kurš ar 4,5 punktiem ieņem 14 vietu U-16 grupā zēniem.

Pa 3,5 punktiem ir Latvijas čempionei WFM Elizabetei Limanovskai (2072) meiteņu U-18 grupā un Daniiliam Horobrijam (1918) zēnu U-14 grupā. Viss mūsu spēlētāju sniegums apskatāms šeit.

Pašreizējo situāciju komentē delegācijas vadītājs un treneris Aivars Stašāns: "Pasaules čempionātā Grieķijā Halkidiki šodien brīvdiena. Var atvilkt elpu un sagatavoties čempionāta otrai pusei, 7.–11. kārtām. Pēc sešām kārtām Latvijai pārsvarā ir labi rezultāti. Svarīgs ir arī perfomance rādītājs, lai analizētu rezultātus. Iļjam Semjonovam tas 2409. Viņš reāli pretendē uz IM normas izcīnīšanu.

Visiem jauniešiem ir nopietna attieksme. Partijām gatavojas cik katrs saprot un māk. Gribas, lai uz čempionātu bez delegācijas vadītāja varētu nosūtīt vēl kādu treneri. Lai sagatavotu vienu dalībnieku, vajag vismaz stundu. Ikdienā reālais gatavošanās laiks ir no pulksten 10 līdz 13 Pēc tam pusdienas un došanās uz partiju. Tatad sagatavot varu trīs audzēkņus...

Interesanti piedzīvojumi 5. un 6.kārtā bija Annai Kipļukai. Vispirms viņa nepamanīja matu vienā gājienā un beigās partija beidzās neizšķirti. 6. kārtā izdevās sagatavoties ļoti konkrēti. Pēc 13. gājiena bija figūra vairāk, kuru izdevās pārvērst pirmajā uzvarā.

Šodien visi atpūšamies. Uz ekskursijām neviens nebrauc. Piedāvājums bija doties no pulksten 10 līdz 18, tomēr tas ir ļoti nogurdinoši. Jaunieši nolēma spēlēt futbolu. Jaunietes ies uz tuvējo ciematu (20 minūšu attālumā) iepirkties. Laiks silts, ap plus 20 grādiem. Jūra nemieriga. Vējš. Peldēties laikam nesanāks. Turiet par mums īkšķi!"