"Liepājas rokādē" arī šogad būs spēcīgs dalībnieku sastāvs

01.08.2016

Dalībnieku skaita un meistarības ziņā Baltijā vērienīgākais ātrā šaha notikums, festivāls "Liepājas rokāde" tiks aizvadīts jau no 4.līdz 7.augustam. Šogad paredzēti četri šaha turnīri – "Open", Superturnīrs, komandu turnīrs un ātrspēle. Salīdzinot ar pagājušo gadu, šajā ziņā nekādas izmaiņas nav veiktas. Arī norises vieta ir tā pati – viesnīca "Fontaine Royal", Stūrmaņu iela 1, Liepāja. "Liepājas rokādes" direktors Āris Ozoliņš: "Festivālam atrasts optimāls modelis. No šahistu puses jūtams liels pieprasījums pēc šādiem turnīriem. Ir gan blics, gan ātrais šahs, gan komandu turnīrs."

Kopumā visiem turnīriem pašlaik pieteikušies jau virs 20 lielmeistariem, starptautiskiem meistariem un lielmeistarēm no vairāk nekā 10 valstīm. Superturnīrā piedalīsies astoņi dalībnieki, no kuriem četri ir iepriekš aicināti – FIDE pasaules eksčempions GM Aleksandrs Halifmans (Krievija, 2593), GM Giorgi Giorgadze (Gruzija, 2562), GM Danieks Frīdmans (Vācija, 2675) un Eiropas vicečempions Igors Kovaļenko (Latvija, 2708). Vēl četri tajā iekļūs no "Open" turnīra, kurā konkurence solās būt nopietnāka kā citus gadus. Sarakstā jau redzami GM Vitālijs Bernadskis (Ukraina, 2638), GM Arturs Neikšāns (Latvija, 2613), IM Maksims Čigajevs (Krievija, 2587), GM Vladislavs Kovaļovs (Baltkrievija, 2570), IM Daniils Juffa (Krievija, 2544), GM Jans Elvests (ASV, 2543), GM Vitālijs Kiseļovs (Krievija, 2528), GM Aloizs Kveinis (Lietuva, 2523), GM Kaneps Melis (Igaunija, 2496), GM Margeirs Petursons (2363) u.c.
Viss saraksts apskatāms šeit.

Festivāla kopējais balvu fonds ir 7000 eiro. Par to jāpateicas sponsoriem un atbalstītājiem: Liepājas domei, SEZ, "Terrabalt", "Fontaine Royal", "Tonus Elast", "Top!", "Evija", "Būvnieks", "Šautra", "Elektrons-K", "Amrita", Liepājas tenisa skolai.

Nolikums latviski. Nolikums angliski.