"Rumbas kauss" šogad tiek kaimiņiem lietuviešiem

07.10.2018
Turnīrā uzvarēja Šauļu (Lietuva) komanda. Foto - Gunārs Gertners.

Kuldīgā sestdien noslēdzās tradicionālais komandu turnīrs zēniem un meitenēm vecumā līdz 12 gadiem "Rumbas kauss", kurā šogad varēja piedalīties 2006.gadā dzimušie jaunie šahisti un jaunāki. Sacensības pulcēja 140 dalībniekus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kuri kopā veidoja 28 komandas.

"Rumbas kausa" popularitāte šogad bija augusi, jo pērn startēja 24 vienības, bet vēl pirms gada – "tikai" 20.

Divu dienu laikā tika aizvadītas septiņas ātrā šaha kārtas ar apdomas laiku 25 minūtes plus 15 sekundes par gājienu. Katrā komandā bija pieci dalībnieki, no kuriem vismaz vienai bija jābūt meitenei.

Visai sīvā cīņā par kausa ieguvējiem kļuva Šauļu (Lietuva) komanda, kas ieguva 26 punktu (no 35), par punktu apsteidzot Narvas (Igaunija) vienību, bet trešie ar 23,5 punktiem finišēja Diānas Matisones audzēkņi "Kaissa/Rīgas ŠS" – Jevgēņijs Spriņģis (1496), Emīls Tabors (1503), Deniss Daleckis (1388), Dmitrijs Joņins (1393) un Sofija Sergejeva (1369).

"Kaissa/Rīgas ŠS" uzvarēja pērn. No tā sastāva ierindā bija Spriņģis, Tabors, Joņins un Sergejeva. Diemžēl, ceļojumu no Kuldīgas uz Rīgu un atpakaļ nebija izturējis ceļojošais kauss, un lietuviešiem nācās pasniegt citu, bet galveno kausu sūtīt neplānotā remontā.

Nākamās četras vietas aiz laureātiem ieņēma galvaspilsētas komandas, bet astotie bija "Kurzemnieki", kas sastāvēja no Kuldīgas un Liepājas treneru Gunāra Gertnera un Gaļinas Sudmales audzēkņiem. Šis notikums īpaši izceļams, jo nevienai no mājinieku (Kurzemes) komandām tik augstu nebija izdevies pakāpties aptuveni pēdējos desmit gadus.

Individuāli labākie bija: 1.galdiņš – Arsēnijs Ņikitins (Narva) un Arsēnijs Savičevs (Juniors/Rīgas ŠS) – 6 punkti; 2.gadiņš – Miķelis Vingris (Teika/Rīgas ŠS) – 7 punkti; 3.galdiņš – Deniss Daleckis (Kaissa/Rīgas ŠS) un Germans Sergejevs (Forsaž/Rīgas ŠS); 4.galdiņš – Jorgaila Girkantas (Šauļi) un Artjoms Čašečņikovs (Krokodili/Rīgas ŠS) – pa 7; 5.galdiņš – Sofija Sergejeva (Kaisa/Rīgas ŠS), Evelīna Tokranova (Juniors/Rīgas ŠS), Melānija Luīze Jansone (Teika/Rīgas ŠS), Marija Rasimenoka (Aligatori/Rīgas ŠS), Naomi Maklakova (H7/Rīgas ŠS) – pa 5,5 punktiem.

Visas komandas, rezultāti, dalībnieki un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Otrie palika viesi no Narvas (Igaunija).
Pērnā gada čempioni "Kaissa/RŠS) šoreiz trešie.