Divi lieli šaha turnīri Siguldā pulcē kuplu dalībnieku skaitu

01.10.2018
7. Siguldas novada atklātā čempionāta laureāti.

Nedēļas nogalē Siguldā noritēja divi lieli šaha turnīri. 7. Siguldas novada atklātais čempionāts ātrajā šahā pulcēja 120 dalībniekus no 8 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Spānijas, Nīderlandes, Anglijas, Krievijas un Baltkrievijas.

Savu 2012. un 2013.gada panākumu atkārtoja lielmeistars Aleksejs Širovs, iegūstot 1. vietu ar 10 punktiem 11 kārtās. Otrā vieta Vitālijam Samoļinam (9), trešā – Matīsam Mustapam (8,5). Labākā starp dāmām bija Viktorija Čerņaka  no Sanktpēterburgas (7,5), labākais seniors – Aivars Stašāns (7) un labākais juniors bija Mihejs Navumenka no Oršas Baltkrievijā (7).

Labākie  spēlētāji tika noteikti arī atsevišķā siguldiešu kategorijā – 1. vieta – Edgaram Lelim (7), 2. vieta – Visvaldim Gercānam (6), 3. vieta – Ivaram Jēkabsonam (5). E.Lelis ieguva Eiropas Parlamenta Tautas partiju grupas deputāta Krišjāņa Kariņa balvu – iepazīšanās braucienu uz Eiroparlamentu Briselē.

Svētdien turpat Siguldas Valsts ģimnāzijā notika Mildas Laubertes 100 gadu jubilejas piemiņas ātrspēles turnīrs, kas pulcēja 69 dalībniekus. Rezultātā uzvarētāju duets nemainījās – pirmais A.Širovs (9 punkti no 9 iespējamiem), otrais V.Samoļins (7,5), bet trešajā vietā Guntars Antoms (6,5).

Sacensību dalībnieki saņēma apsveikumu no Latvijas Šaha federācijas, kurā M.Lauberte tika raksturota kā viena no Latvijas šaha leģendām, par kuras sasniegumiem un daudzajām uzvarām mēs varam lepoties un stāstīt jaunajiem šaha spēlētājiem.

Sacensību noslēgumā turnīra dalībniekus uzrunāja M.Laubertes mazdēls Raimonds Krieviņš, kurš dalījās ar bērnības atmiņām par savu slaveno radinieci, uzsverot šaha spēles lielo nozīmi loģiskās domāšanas un personības attīstības veicināšanā.

Visvaldis Gercāns,
Siguldas šaha kluba valdes loceklis

Mildas Laubertes 100 gadu jubilejas piemiņas ātrspēles turnīra organizators V.Gercāns un laureāti A.Širovs, V.Samoļins, G.Antoms, R.Krieviņš.