Jaunajiem olimpiešiem Popradā vai nu 1,5, vai nu 3,5

26.07.2016

Pasaules šaha olimpiādē vecuma grupā līdz 16 gadiem Popradā (Slovākijā) aizvadītas pirmās piecas kārtas no deviņām. Pirms vienīgās brīvdienas Latvijas izlase ir izcīnījusi divas uzvaras 3,5:0,05 (pret vienaudžiem no Polijas un Slovākijas), kā arī trīs reizes zaudējusi ar 1,5:2,5 rangā stiprākām komandām (Indijai, Austrālijai un Ungārijai 2). Ar 4 punktiem turnīra tabulā mūsējie atrodas 34.vietā – tieši savā starta reitinga pozīcijā.

Individuāli labākais no mūsējiem ir Fjodors Poļakovs (1970), kurš piecās kārtās ieguvis 4 punktus, vienīgo neveiksmi piedzīvojot pēdējā partijā. Klāvam Stabulniekam (2099) 3 punkti no 5, Simonam Sinauridzem (1897) 2 no 2, Arsenam Bataševam (1994) 1,5 no 4, bet Elizabetei Limanovskai (1929) - 1 no 4.

Komandas treneris Verners Putka atzīst, ka turnīra organizācija ir ļoti labā, pat stingrā, līmenī. Tiesneši un oficālās amatpersonas nepārtraukti vaktē, lai zālē būtu disciplīna, pat aizrāda, ja treneris ar audzēkni kopā uz tualeti aiziet. Pirmajā kārtā Irānas (vienai no favorītei) šahistei pat tika piešķirts zaudējumus par nelielu spēles sākuma nokavēšanu.

Latvijas izlases dzīvo labā trīs zvaigžņu viesnīcā 15 minūšu gājienā no spēļu vietas – sporta zāles. No rīta pat ir zviedru galda brokastis.

Runājot par trīs minimāliem zaudējumiem, Putka atzīst, ka katru reizi kaut kas nedaudz pietrūkst neizšķirtam, un arī šodien pret Austrāliju vajadzēja būt 2:2. Stabulniekam bija divu bandinieku pārsvars ar iespēju iegūt trešo, bet beigās partija beidzās neizšķirti un rezultātā trešais 1,5:2,5.

Vienīgajā brīvdienā gaidāms slikts laiks, tādēļ organizatori piedāvā doties uz akvaparku, ko mūsu jaunie sportisti arī izmantos.

Visas komandas, dalībnieki un rezultāti apskatāmi šeit.

Turnīra oficiālā mājaslapa šeit.

Latvijas šahistu fotogalerija portālā chessds.lv.