Aizvadīts sestais starptautiskais šaha turnīrs "Baltic Open"

30.06.2016

Liepājas Olimpiskajā centrā noslēdzies nu jau sestais starptautiskais šaha turnīrs bērniem un jauniešiem "Baltic Open", kas uz trīs dienu sacensībām pulcēja aptuveni simts dalībniekus no četrām valstīm. Vecākās grupas (A) turnīrā sacentās šahisti, kas dzimuši no 1998. līdz 2004.gadam, bet B plūsmā spēlēja 2005. līdz 2010.gadā dzimušie zēni un meitenes.

A turnīrā ar 6 punktiem no 7 iespējamiem uzvarēja U–18 vecuma grupas pārstāvis liepājnieks Daniels Markauss. Otro šajā vecuma grupā ieņēma Oleksandrs Brikers. Labi nospēlēja U–14 pārstāvji, kuru pirmais trijnieks ierindojās aiz Markausa – attiecīgi Aleksandrs Jazdanovs, Jaroslavs Petrovs un Grigorijs Morozli. Meitenēm labākās bija Margarita (U–18) un Anastasija (U–14) Parhomenko.

Komandu vērtējumā uzvarēja Rīgas 13.vidusskola, bet otrā bija Liepājas Kompleksā sporta skola.

B turnīrā ar 6,5 punktiem no 7 labākais bija Kristaps Zass (U–12), aiz sevis atstājot Muratu Guļmedovu un Artjomu Vissarionovu un liepājnieku Artjomu Broju. U–10 vērtējumā labāko trijnieks ir šāds: Mihails Kožakins (Lietuva), Ivans Mjatežs, Matejs Dudņiks (Lietuva). Meitenēm (U–12) labākās bija Vitaute Mikalauskaite (Lietuva), Aleksandra Denčika (Krievija) un Ieva Griškaite (Lietuva).

Dažādu vecumu blica turnīrā šaha skolu bērniem un jauniešiem nodemonstrēja Nikolajs Katišonoks, deviņās kārtās zaudējot tikai vienu partiju un beigu vērtējumā ieņēmot pirmo vietu.