Latvijas jaunie šahisti aizvadījuši Eiropas Savienības čempionātu

16.08.2018

Čehijas kūrostpilsētā Kouti nad Desnou aizvadīts Eiropas Savienības čempionāts šahā jauniešiem, kurā startēja Naomi Maklakova (U-8), Miķelis Vingris (U-10; 1485), Kristaps Zass (U-12; 1405) un Emīls Jānis Mieriņš (U-14; 1326).

U-8 grupā Naomi Maklakovai 8.vieta kopvērtējumā un 4.vieta meiteņu konkurencē. Ļoti smagas bija tieši divas pēdējās partijas, nerealizēta uzvara (partija noslēdzās neizšķirti) pret kaimiņzemes, Igaunijas U-8 vicečempioni meitenēm un stresaina, ar labu sākumu un bēdīgām beigām (zaudējums) pret Polijas U-8 zēnu, kurš bija pirmais pēc reitinga šajā turnīrā. Naomi vēl daudz priekšā. Šoreiz pietrūka mazliet šahistiskās drosmes un nekaunības. Naomi varu uzslavēt par to, ka visas partijās domāja līdz pat laika trūkumam. Apbrīnoju viņas pacietību, vidēji partija ilga 3 līdz 3,5 stundas. Viņa arī tiks pie pirmā reitinga klasiskajā šahā.

U-10 grupā Miķelis Vingris 8.vietā kopvērtējumā un 7.vietā starp zēniem. Miķelis turnīru iesāka lieliski, tad sekoja slikta pašsajūta no spiedīgajiem laika apstākļiem, varbūt arī stress, atbildība; divas dienas asiņoja deguns. Plus vēl zaudējumi uzlika vēl lielāku atbildību un vēlmi uzvarēt. Nākamās partijas pēc zaudējumiem bija ļoti smagas, kur uzvaru gūt izdevās tikai pašā spēles izskaņā, bet izdevās. Un finišā divi smagi neizšķirti, jo pretinieki turējās tikpat labi.

U-12 grupā Kristaps Zass ierindojās 10.vietā kopvērtējumā, kas precīzi atbilda viņa reitingam spēlētāju starta sarakstā. Rezultāts lielisks! Reitingā +101 punkti, zēns noticēja, ka var un grib. Ļoti jāuzteic Kristapa apņēmība, drosme un spēles maniere. Viņš no pretinieka nebaidās, bet no viņa tagad gan daudzi bīsies.

U-14 grupā Emīls Jānis Mieriņš 20.vieta kopvērtējumā un 13.vietu zēnu konkurencē. Emīls startā bija ar viszemāko reitingu, taču finišēja ar +112 punktiem reitingā, arī Emīlam bija dažas nerealizētas uzvaras. Pats sev un citiem viņš parādīja, ka var ļoti labi spēlēt.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Partijas, translācijas, fotogalerijas u.t.t. apskatāmas turnīra mājaslapā.

Kopumā lieliski aizvadīts turnīrs, iegūta milzīga pieredze, iemācījāmies gan cienīt, gan apšaubīt pretinieka reitingu. Svarīgs ir noskaņojums, ir jātic sev un uzvara ir burtiski jāizrauj no pretinieka, jo neviens labprāt to neatdod. Pirms spēlēm rūpīgi izvērtējām pretinieka stilu, kļūdas, uz spēlēm gājām noskaņojušies. Jā, dažas spēles neizdevās, nu un tad! Daudzas tak izdevās! Naomi un Emīls pat iekļuva dienas momentos ar labāk nospēlētām partijām. Simultāna spēlē ar IM Petru Pisku guvām uzvaru Latvijas labā. Blicā visi lieliski parādījām sevi un reitingpuntus pielikām.

Paldies bērnu vecākiem, treneriem, kuri juta līdzi katru spēli, paldies par uzmundrinājumiem, bērniem tas viss bija svarīgi! Jo nav nekā mīļāka, tuvāka par ģimeni.

Dažas dienas pauzīte un turpinājums sekos, gadsimta lielākajā notikumā Eiropas jauniešu čempionātā šahā, tepat mājās, Latvijā, Rīgā, kur bez šiem četriem piedalīsies kopumā vairāk kā 100 Latvijas jaunieši.

Nellija Maklakova