Šaha festivālā "RTU Open 2018" uzvar armēņu lielmeistars Hovhanisjans

13.08.2018

Ziemeļeiropā lielākajā un prestižākajā šaha festivālā "RTU Open 2018" uzvarēja armēņu šaha lielmeistars Roberts Hovhanisjans, savukārt Latvijas reitinga pirmais numurs, šaha lielimeistars Igors Kovaļenko palika ceturtais, informē organizatori.

R. Hovhanisjans vairākas reizes bijis ļoti tuvu uzvarai iepriekšējos "RTU Open" festivālos. Šogad galvenajā jeb A turnīrā 7,5 punktus nopelnīja gan viņš, gan vēl viens Armēnijas šaha lielmeistars Manuels Petrosjans, dalot 1.-2. vietu. Uzvaru R. Hovhanisjanam nodrošināja labāki papildrādītāji. Trešajā vietā ar septiņiem punktiem, arī pateicoties labākiem papildrādītājiem, ierindojās Krievijas lielmeistars Aleksandrs Predke.

A turnīra pirmajā desmitniekā iekļuva divi Latvijas šahisti – I. Kovaļenko un Ņikita Meškovs. Ņ. Meškovs, kurš bija viens no A turnīra līderiem, priekšpēdējā kārtā neizmantoja iespēju uzvarēt A. Predki, sekoja zaudējums arī pēdējā kārtā, kā rezultātā ar 6,5 punktiem iegūta 10. vieta. Neveiksmīga turnīra izskaņa izvērtās arī pasaules vēsturē otram jaunākajam šaha lielmeistaram – 13 gadus vecajam indietim Praggnanandhā Ramešbabu, kuram pēc zaudējumiem abās pēdējās kārtās nācās samierināties ar 73. vietu.

Par "RTU Open 2018" augsto līmeni liecina fakts, ka sešiem šahistiem tā laikā izdevās izpildīt starptautisko titulu normas, piemēram, Austrijas starptautiskais meistars Roberts Kreisls izpildīja lielmeistara normu.

B turnīrā (ELO reitings līdz 2299 un Latvijas reitings līdz 2399) Latvijas šahisti palika nepārspēti – pirmajā vietā ar astoņiem punktiem deviņās kārtās ierindojās Dmitrijs Tokranovs, kuram sekoja Guntis Jankovskis un Klāvs Stabulnieks. C turnīrā (ELO līdz 2199 un Latvijas reitings līdz 2299) ar 6,5 punktiem uzvaras laurus plūca Baltkrievijas šahists Artsjoms Siņauskis, otrajā vietā atstājot Romānu Mališevu no Krievijas un Vladislavu Katašuku no Baltkrievijas. D turnīrā (ELO līdz 1900) uzvaru svinēja Latvijas šahists Jānis Erlats ar sešiem punktiem, kuram sekoja Dāvids Pikšis un Grigorijs Morozli. E turnīrā (ELO līdz 1600), kas ir pats īsākais no klasiskā šaha turnīriem, triumfēja jaunieši. Par uzvarētāju ar 6,5 punktiem tika atzīta U12 grupas pārstāve Sofija Blokhina no Igaunijas, otrais palika Martinas Misiuks (U8) no Lietuvas, bet trešajā vietā ierindojās U14 pārstāvis Kirils Bogdanovičs no Latvijas.

Pirmajā ātrspēles turnīrā jeb F turnīrā, kas ir šā gada jaunievedums, par uzvarētāju ar 8,5 punktiem deviņās partijās kļuva Krievijas pārstāvis Stefans Pogosjans . Savukārt G turnīrā jeb noslēguma ātrspēles turnīrā, kas beidzās svētdien, 12. augustā, pēc pusnakts, ar 9,5 punktiem vienpadsmit partijās triumfēja Islandes šaha lielmeistars Helgi Ass Gretarsons.

Detalizēti ar šaha festivāla "RTU Open 2018" rezultātiem iespējams iepazīties šeit.

Astotais šaha festivāls "RTU Open 2018" notika no 6. līdz 12. augustam, pulcējot gandrīz 900 šaha spēles entuziastu. Festivāla klasiskā šaha turnīros piedalījās 588 dalībnieki, bet ātrspēles turnīros 298 šahisti. Festivālu rīkoja Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Šaha federācija.