"RTU Open 2018" vadošajās pozīcijās Latvijas šahisti

10.08.2018

Ziemeļeiropā lielākajā un prestižākajā šaha festivālā "RTU Open 2018", kas līdz 12. augustam turpinās Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, vadošajās pozīcijās izvirzījušies Latvijas šahisti, informē organizatori.

Pēc aizvadītām sešām kārtām galvenajā jeb A turnīrā ar 5,5 punktiem no sešiem līderos izvirzījies šaha lielmeistars, Latvijas reitinga pirmais numurs Igors Kovaļenko. Ar pieciem punktiem viņam seko deviņi šahisti, kuru vidū ir arī Latvijas izlases lielmeistars Ņikita Meškovs. Ņ. Meškovs turnīrā šobrīd ieņem trešo vietu un šodien viņš ar baltajām figūrām cīnīsies ar Armēnijas šahistu Samvelu Ter-Sahakjanu, kurš arī nopelnījis piecus punktus un šobrīd ir piektajā vietā. Savukārt I. Kovaļenko, kurš spēlēs ar melnajām figūrām, pretim stāsies cits armēņu izcelsmes šahists – lielmeistars Roberts Hovhanisjans; ar izcīnītiem pieciem punktiem viņš pēc 6. kārtas ierindojas septītajā vietā.

Arī vairākiem citiem Latvijas šahistiem turnīru izdevies sākt cienījami – četrus punktus nopelnījuši Arturs Bernotas, Ēriks Mieriņš, Rolands Bērziņš, Vitālijs Samoļins un Oļegs Krivonosovs.

Tikmēr līdz šim neveiksmīgs turnīrs izvērties diviem favorītiem – Izraēlas pārstāvim Iļjam Smirinam, kurš nopelnījis 4,5 punktus un 22. pozīciju, un Vācijas šahistam Matiasam Blūbaumam. M. Blūbaums ieguvis tikai 3,5 punktus, kas ierindo viņu 88. vietā.

Arī "RTU Open 2018" B turnīra (ELO reitings līdz 2299 un Latvijas reitings līdz 2399) vadībā ir Latvijas šahisti Guntis Jankovskis un Dmitrijs Tokranovs – abiem ir pa 5,5 punktiem. Savukārt pirmajā ātrspēles jeb F turnīrā, kas ir šī gada jaunievedums, par uzvarētāju ar 8,5 punktiem deviņās partijās kļuvis Krievijas pārstāvis Stefans Pogosjans, kurš tuvāko sekotāju apsteidza par 1,5 punktiem. F turnīrā piedalījās 59 dalībnieki.

Sākušies arī C (ELO līdz 2199 un Latvijas reitings līdz 2299) un D (ELO līdz 1900) turnīri, kuros piedalās attiecīgi 45 un 78 dalībnieki. A, B, C un D turnīros kopumā piedalās 479 šahisti. Šodien sākas arī E turnīrs (ELO līdz 1600), kas ir pats īsākais no klasiskā šaha turnīriem, paredzēts, ka tajā piedalīsies ap 120 dalībnieku. Līdz ar to "RTU Open 2018" klasiskā šaha turnīros šogad pulcēsies ap 600 dalībniekiem, kuri šovakar vienlaicīgi Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā spēlēs savas partijas. Svētdienas vakarā festivāls noslēgsies ar ātrspēles turnīru, kurā plānota vēl 300 šahistu dalība.

"RTU Open 2018" notiek no 6. augusta līdz 12. augustam. Šogad tas notiek astoto reizi. To rīko RTU un Latvijas Šaha federācija (LŠF). Festivālam iespējams sekot līdzi video tiešraidē. To ar LŠF atbalstu nodrošina Polijas kompānija "European Chess TV", kas ir specializējusies tieši šaha tiešraidēs.