Festivāls "Vidzemes vasara" pulcēja ievērojamu dalībnieku skaitu

10.07.2018

Svētdien Limbažos noslēdzās jau 7. Starptautiskais šaha festivāls "Vidzemes vasara", kas šogad pulcēja daudz gan pieredzējušo, gan jauno šaha spēlētāju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Spānijas un Vācijas. Pirmoreiz  festivālā bija pārstāvēts arī Salacgrīvas novads.

Šī gada festivālā īpašs uzsvars bija tieši uz bērniem un jauniešiem, tādēļ festivāla organizators Ivars Babris ir gandarīts, ka sacensībās startēja 81 jaunais šahists. Viņu vidū bija arī 15 Limbažu jaunie spēlētāji, kuri apmeklē šaha nodarbības Limbažu Galvenajā bibliotēkā un/vai Limbažu 3. vidusskolā.
Bērni un jaunieši festivālā startēja 3 grupās (A, B un C) atkarībā no viņu sagatavotības. A grupas spēlētāji spēlēja klasisko šahu (ar reitingu līdz 1600), bet abu pārējo grupu dalībnieki – ātro šahu. Turnīrs notika pēc Šveices sistēmas 7 kārtās. Kārtas ilgums un apdomas laiks visām grupām vienāds – 30 minūtes uz visu partiju katram dalībniekam, +30 sekundes par gājienu. A grupā par uzvaru sacentās 30 jauno šahistu, B grupā spēkiem mērojās 31 spēlētājs, savukārt C grupā startēja 20 spēlētāju, kuri šaham pievērsušies pavisam nesen. Bērni un jaunieši spēkiem mērojās trīs dienas. – Cīņas bija ļoti sīvas, – vērtēja I. Babris.

A grupā kopvērtējumā un arī savā vecuma grupā (U-12) uzvaru izcīnīja Kristaps Zass no Rīgas Šaha skolas. Kristaps ir viens no tiem jaunajiem šahistiem, kuri augustā dosies uz Eiropas Savienības čempionātu šahā jauniešiem Kouty nad Desnou Čehijā..

U-10 vecuma grupā zēnu vidū 1. vietu ieguva Ostaps Mertins no Igaunijas, bet meiteņu vidū nepārspēta bija Marija Krasiļņikova.
U-12 zēnu vidū 2. vietā ierindojās Jevgēņijs Spriņģis, bet 3. vietā – Aleksandrs Krasiļņikovs. Meiteņu vidū 1. vietu izcīnīja Sofija Sergejeva. Savukārt 2. un 3. vietā ierindojās attiecīgi Marija Spirkova un Elizabete Kokina.
U-14 grupā zēnu konkurencē uzvaru izcīnīja Jevgēņijs Fiļipovs. 2. vietu ieguva Artjoms Burenkovs, bet 3. – Kirills Bogdanovičs. Meiteņu vidū 1. vieta bija Šarlotei Ikstenai.
U-16 grupā uzvaras laurus plūca limbažnieks Roberts Zareckis. Viņa trenere Nellija zēnu uzlielīja kā vislabāko no saviem audzēkņiem. – Viņš rīdziniekiem parādīja, ka Limbažos aug jaunā šahistu paaudze! – sacīja N. Maklakova.
Visu A grupas dalībnieku iegūtie rezultāti aplūkojami šeit.

B grupā uzvaru turnīrā un arī meiteņu (U-8) vidū izcīnīja Marija Kuzņecova no Rīgas. Ar šo uzvaru jaunā šahiste sev nodrošināja arī 1. sporta klasi šahā. Otrā šajā vecuma grupā bija Naomi Maklakova. Viņa arī saņēma personīgā trenera balvu. 3. vietu ieguva Maria Labecka.
U-8 grupā zēnu vidū 1. vietu ieguva Reinis Valdats no Rīgas. 2. vietu izcīnīja Karolis Kapickis no Lietuvas, bet trešais bija Rihards Atvars no Olaines.
U-10 grupā meiteņu konkurencē uzvaru (kopvērtējumā 2. vietu) izcīnīja Melānija Luīze Jansone. 2. vietu izcīnīja Agota Kontrimate no Lietuvas, bet 3. vietā ierindojās Nellija Jēkabsone no Kuldīgas.
U-10 zēnu vidū 1. vietu ieguva Igors Parhomenko. 2. vietu izcīnīja Gļebs Meļņikovs, bet 3. vieta tika Germanam Sergejevam.

Bijušā limbažnieka, šaha lielmeistara Viestura Meijera sagādāto īpašo kausu labākajam Limbažu jaunietim saņēma B turnīra kopvērtējuma 3. vietas ieguvējs Daniels Zareckis. Viņa trenere N. Maklakova atzina, ka Daniels ir viens no viņas labākajiem audzēkņiem un viņa lepojas ar zēna panākumiem. Jaunais limbažnieks saņēma arī specbalvu no savas šaha treneres.
Īpašu balvu šajā grupā pasniedza valcēnietei Lāsmai Bodniecei kā labākajai U-16 grupā. Visu B grupas dalībnieku iegūtie rezultāti aplūkojami šeit.

C grupā, iegūstot 6 punktus no 7 iespējamiem, uzvarēja limbažnieks Aleks Ajibola Dezmonds. Zēns par savu panākumu bija ļoti gandarīts. Turklāt, pateicoties šai uzvarai, Aleks ieguva 3. sporta klasi šahā. Grupā 2. vietu ieguva Daniils Aleksejevs, bet trešais bija Ilgvars Lickrastiņš. Abi puiši ir no Olaines. Meiteņu vidū šajā grupā uzvaru izcīnīja Elza Puķīte. Mazo limbažnieci ar uzvaru sveica arī viņas trenere Nellija Maklakova. Otrā bija Lauma Mieriņa no Baldones, bet trešā – limbažniece Anna Smilga.
Visu C grupas dalībnieku iegūtie rezultāti aplūkojami šeit.

Diplomu par piedalīšanos un saldu pārsteigumu no festivāla atbalstītājiem saņēma katrs jaunais šaha sacensību dalībnieks. Tāpat tika sveikti arī tālāku ceļu mērojušo šahistu vecāki, kuri atveduši savas atvases uz festivālu no Igaunijas, Lietuvas un Krievijas. Festivāla viens no atbalstītājiem – SIA "Limbažu Tīne" – divas īpašas balvas sarūpēja šaha treneriem. Vienu saņēma Rīgas Šaha skolas trenere Ārija Solveiga Āboliņa, otru – trenere Vija Rožlapa. V. Rožlapa saņēma arī sacensību galvenā tiesneša Elmāra Berķa specbalvu. "Vidzemes vasara 2018" organizators I. Babris pasniedza īpašu balvu Valkas šaha kluba vadītājam un šaha trenerim Vsevolodam Dudzinskim.

Ātrā šaha turnīrs pulcēja 84 dažāda līmeņa un vecuma šahistus, kuri mērojās spēkiem 8 kārtās. Pieredzējušo spēlētāju vidū bija arī gana daudz jauno šahistu. Šajā turnīrā uzvarētāju trijniekā ierindojās lielmeistari Jevgēņijs Gleizerovs (Krievija) un Andrejs Kovaļevs (Baltkrievija) un meistarkandidāts Mihails Bogorads (Vācija), kurš piedalījies visās "Vidzemes vasarās".

Bērnu vidū labāko sniegumu parādīja Emīls Jānis Mieriņš no Olaines, tāpat Arsēnijs Savičevs un Naomi Maklakova no Rīgas. Lielmeistara Andreja Kovaļova šim festivālam sarūpētās specbalvas saņēma Ostaps Mertins un Ņikita Kuzņecovs no Liepājas.
Jauniešu vidū vislabākos rezultātus sasniedza Vladislavs Antonivs.

Sieviešu konkurencē pirmajā trijniekā ierindojās Renāte Vidruska, Dana Vambute un Arina Petrovska.

Specbalvu "Labākais Limbažu šahists" saņēma Ivo Saksis. Savukārt "Labākā Vidzemes šahista" balvu – muciņu "Brenguļu" tumšā alus – saņēma valcēnietis Māris Koops.

Tika apbalvoti arī veiksmīgākie seniori dažādās vecuma grupās. S-50 grupā labākos rezultātus sasniedza Pēteris Breikšs no Kokneses. S-65 grupā labākais sniegums bija Andrim Jākobsonam no Rīgas, S-70 grupā – salacgrīvietim Aivaram Skujam, savukārt S-75 grupā – Jānim Visockim (Rīga).

Visu ātrā šaha turnīra dalībnieku iegūtie rezultāti aplūkojami šeit.

Šaha festivāls noslēdzās ar ātrspēles turnīru, kurā 11 kārtās sacentās 52 dažāda ranga un sagatavotības šahisti. Šī turnīra uzvarētāju trijnieks pārsteigumus nesagādāja. 1. vietu izcīnīja lielmeistars, "Vidzemes vasaras" dibinātājs Aleksejs Širovs. 2. un 3. vietā ierindojās attiecīgi lielmeistars Andrejs Kovaļevs un meistarkandidāts Grigorijs Šarankovs no Krievijas.

Specbalvu S-50 vecuma grupā saņēma lielmeistars Jevgēņijs Gleizerovs, bet S-65 grupā –limbažnieks Juris Saksis. Balvu kā labāko rezultātu sasniegušais jaunietis šajā turnīrā saņēma Ņikita Pavlovs. Savukārt kā labāk spēlējošo sievieti-šahisti ātrspēles turnīrā sumināja Nelliju Maklakovu.
Visu šaha ātrspēles turnīra dalībnieku iegūtie rezultāti aplūkojami šeit.

Festivāla rīkotājs I. Babris saka paldies daudzajiem sacensību atbalstītājiem, pateicoties kuriem, tika sarūpēts patīkams balvu fonds: – Vislielākais paldies Limbažu novada pašvaldībai, kas mūs atbalstīja finansiāli! Tāpat nodibinājuma "Limbažu fonds" akcijā "Ziedotāju aplis" tika savākta nauda, lai paralēli festivālam Limbažos varētu sarīkot šaha nometni bērniem. Tajā piedalījās 18 bērnu un jauniešu. Paldies arī "Rīgas piena kombinātam" par "Rasēns" gardumiem, SIA "Limbažu Tīne", Trikātas šokolādes ražotnei "R Chocolate". Esmu pateicīgs arī SIA "N. Bomja maiznīcai "Lielezers"", RIMI par sagādāto dzeramo ūdeni un citiem festivāla atbalstītājiem.