Trīspadsmitie "Dundagas torņi" – ar starptautisku skanējumu

03.07.2018

Dundagas pilī 30.jūnijā jau trīspadsmito reizi norisinājās novada atklātais čempionāts šahā. Šoreiz tas pulcēja 22 melnbaltā galdiņa bruņiniekus. Sacensības notika septiņās kārtās ar apdomas laiku 15 minūtes plus 3 sekundes par gājienu.

 Ar smaidu var teikt, ka turnīrs kārtējo reizi bija starptautisks. Pērn piedalījās lietuvietis Skirmants Buivids no Klaipēdas, šogad – divpadsmitgadīgais krievu talants Ļevs Semjonovs no Piemaskavas. Dažus vārdus pārmiju ar Ļeva māmiņu. Painteresējos, kā tas nāk, ka dienās, kad daļa kaislīgāko Latvijas futbola fanu devusies uz Krieviju, lai klātienē vērotu pasaules čempionāta spēles, Ļeva ģimene izvēlējusies doties uz šaha sacensībām Latvijā. Atbilde bija vienkārša: ģimene atpūšas Liepājā. Mūsu sacensības bija izziņotas starptautiskajā šaha vietnē tīmeklī, un liepājniece ir trenere Gaļina Sudmale, kas visus šos gadus tiesā "Dundagas torņu" sacensības. Pavisam vienkārši! Semjonovu ģimene bija ļoti iepriecināta par iespēju iepazīt Dundagu un solījās apmeklēt arī ieteikto Kolkasragu.

Šajās sacensības simbolisku partiju izdevās aizvadīt arī šo rindiņu autoram, pirmoreiz mūžā klātienē tiekoties ar kuldīdznieku treneri Viktoru Šteinbergu. Jau vairāk nekā piecpadsmit gadu jauno dundadznieku šaha meistarību lielā mērā palīdz kaldināt dundadznieku ciešā draudzība ar Kuldīgas novada sporta skolas šaha nodaļu, un par to liels paldies sakāms jauno kuldīdznieku šaha audzinātājiem Viktoram Šteinbergam un Gunāram Gertneram, kurš līdztekus Gaļinai Sudmalei arī šoreiz raiti tiesāja sacensības. Vēsturiskā tikšanās ar Viktoru pēc spraigas cīņas noslēdzās neizšķirti. Jā, atšķirībā no pasaules futbola čempionāta izslēgšanas spēlēm ne papildlaiks, ne pēcspēles vienpadsmitmetrinieki nesekoja.

Sacensībās uzvaru izcīnīja augstāka reitinga īpašnieks kuldīdznieks Artūrs Feldmanis, aiz sevis atstājot Renāru Megni un Daniilu Guļņevu. Pirmo divu vietu īpašnieki ieguva katrs pa 6 punktiem, trešās vietas – 5 punktus. Šo rindiņu autors bija labākais starp vietējiem šahistiem un ar 4 punktiem ieņēma 8. vietu.

Paldies visiem dalībniekiem, Dundagas novada domei par atbalstu – iespēju atspirdzināt dalībniekus, tiesnešus un līdzjutējus, kā arī par kausu uzvarētājam, gaumīgajiem diplomiem ar šaha un novada simboliku un jaukajām piemiņas balvām!

Zīmīgais skaitlis ir pārvarēts. Gaidīsim nākamo gadu!

Alnis Auziņš, sacensību rīkotājs un Dundagas vidusskolas šaha pulciņa vadītājs