No Sočiem atgriežas ar pieredzi un jauniem iespaidiem

09.06.2018

No starptautiskā turnīra "Baltais tornis", kas notika Krievijas kūrortpilsētā Sočos, mājup atgriezusies Latvijas komanda – Rīgas 80.vidusskolas jaunie šahisti. 100 vienību konkurencē mūsējie ieņēma 68.vietu, kas ir augstāk nekā starta reitings. Otro gadu pēc kārtas uzvarēja Indijas kvartets.

Skolu un bērnunamu komandu sacensību deviņās kārtas Latvija ieguva 17 punktus (no 36 iespējamajiem), trīs komandu mačus uzvarot, vienu nospēlējot neizšķirti, bet piecos piedzīvojot zaudējumus. Līdz labāko piecdesmitniekam mūsējiem pietrūka viena punkta.

Individuāli 6,5 punktus no 9 ieguva Sofija Sergejeva (1231), 5,5 – Jevgēņijs Spriņģis (1537), 3 – Kirills Bogdanovičs (1494), bet 2 – Germans Sergejevs. Viņi visi ir treneres Diānas Matisones audzēkņi.

Visi rezultāti, dalībnieki ieņemtās vietas apskatāmas šeit.

Šogad "Baltā torņa" laikā pirmo reizi notika arī blica turnīrs, kurā piedalījās vairāk nekā 250 dažāda vecuma šaha spēlētāji. Sacensības beidzās tikai naktī, un, kā atzina mūsu delegācijas pārstāve Viktorija Spriņģe, daudzi "nokrita"; miega un noguruna dēļ nevarēja nospēlēta līdz galam. No mūsējiem labākais rezultāts bija Jevgēņijam Spriņģim – 6,5 punkti no 11.

Tikai aizvadīti arī simultānspēles seansi, kuros piedalījās ap jau 100 šahistu, kuri mēģināja pārspēt profesionāļus. No Latvijas piedalījās Kirills Bogdanovičs, kurš trīs stundas cīnījās ar Krievijas lielmeistaru Andreju Šarijazdanovu (2526). Kirillam neizdevās vinnēt, bet viņam bija visilgākā partija ar šo lielmeistaru. Todien, 3.jūnijā, Kirillam šahu nācās spēlēt aptuveni deviņas stundas.

Pēc turnīra Viktorija Spriņģe atzina, ka kopumā viss ir paticis. Varbūt augstāka vieta būtu bijusi, mūsu spēlētājus pa galdiņiem saliekot savādākā secībā. Dažas komandas savus nomināli vājākos spēlētājus lika pie pirmā galdiņa, tad pārējiem bija iespēja vairāk punktus savākt. Taču šādai taktikai ir arī savi mīnusi.

Indijas komandai ir ļoti spēcīgi spēlētāji, treneris - ļoti optimistiska persona, visu laiku smaidīja. Spēlētāji no Penzas, katram mūsējam uzdāvināja 10 Penzas rubļus. Visi bija ļoti laipni un vēlēja veiksmi pirms partijām. Serbija komandas trenere brīnījās, kā mūsu komandā var spēlēt Bogdanovičs, ja Bogdanoviči dzīvo Serbijā!

Atgdādināsim, ka 2016.gadā Rīgas 13.vidusskolas pārstāvji šajā turnīrā ieņēma 9.vietu, bet pērn bija desmitā vieta.