Uz Sočiem šogad brauks Rīgas 80.vidusskolas komanda

26.05.2018
Attēls no www.belnovosti.ru

Jau 1.jūnijā Sočos sāksies viens no vērienīgākajiem un tradīcijām bagātākajiem jauno šahistu komandu turnīriem pasaulē "Baltais tornis" ("Белая ладья"). Trešo reizi pēc kārtas tajā piedalīsies kāda Latvijas vienība, un šogad uz Krievijas kūrortpilsētu dosies Rīgas 80.vidusskolas komanda.

1.jūnijā Rīgas lidostā kopā ar vecākiem lidmašīnā kāps četri treneres Diānas Matisones audzēkņi – Jevgēņijs Spriņģis (1481), Kirils Bogdanovičs (1460), Sofija Sergejeva (1231) un Germans Sergejevs. Pirmie trīs no šī kvarteta mācās kopā Rīgas 80.vidusskolas 6b. klasē, savukārt Germans Sergejevs ir 4. klases audzēknis. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz mūsu komanda uz Sočiem un atpakaļ (9.jūnijā) dosies ar tiešo reisu.

2016. un 2017.gadā turnīrā spēlēja Rīgas 13.vidusskolas komanda, taču šogad viņi ir izauguši no pieļaujamā vecuma – 14 gadi un jaunāki. Pirmajā reizē Latvijas vienība ieņēma devīto vietu, bet pērn mūsējie bija desmitie gandrīz simts komandu konkurencē. Latiņa pacelta ir ļoti augsti, un līdz tai šogad būs grūti aizsniegties. Toties visi šahisti gūs vērtīgu pieredzi, kādu sniedz šāda mēroga starptautiski turnīri.

"Baltajā tornī" tiks aizvadītas deviņas kārtas, no kurām pirmā būs 2.jūnijā, bet pēdējā – 8.jūnijā. 4. un 6.jūnijā paredzētas pa divām kārtām. Vairāk informācijas Krievijas Šaha federācijas mājaslapā ruchess.ru.