Arī maijā Latvijai jauns FIDE meistars – Nikolajs Katišonoks

03.05.2018

Trešo mēnesi pēc kārtas Latvijas šahistu rindas papildinās ar kādu FIDE meistaru. Maijā par to kļuvis Rīgas Šaha skolas treneris Nikolajs Katišonoks (2166), pievienojoties Kristapam Pakšķim, kas titulu ieguva aprīlī, un Vsevolodam Dzjubam (martā).

Kaut arī Katišonoka reitings šobrīd ir zem nepieciešamajiem 2300 punktiem, šo robežu viņš savulaik bija pārsniedzis ar uzviju. Tā, 2005.gada aprīlī viņa reitings bija 2330.

Kā par Katišonoku teikts Rīgas Šaha skolas mājaslapā, trenera izglītību viņš ieguvis no 1981. līdz 1985.gadam Valsts centrālajā fiziskās kultūras institūtā. Viņam ir B kategorijas trenera sertifikāts. Skolā strādā kopš 1993.gada.

Katišonoks 1990.gadā Latvijas vīriešu čempionātā izcīnīja 3.vietu. Viņš ir arī starptautiskais meistars korespondencšahā.

Pazīstamākie audzēkņi: lielmeistars Arkādijs Naidičs, starptautiskais meistars Andrejs Strebkovs, nacionālie meistari Timofejs Stepanovs, Deniss Nikolajevs, Andrejs Dzalbo, meistarkandidāti Aleksejs Pakula, Igors Volodins un vēl vismaz 20 meistarkandidāti.

Latvijā šobrīd ir jau 25 FIDE meistari.