Ātrā formāta klasiskais turnīrs gūst lielu atsaucību

30.04.2018

Pirmajā Rīgas čempionātā klasiskajā šahā spēlētājiem ar reitingu līdz 1600 punktiem piedalījā 48 dalībnieki ne tikai no galvaspilsētas, bet arī no kaimiņvalsts Lietuvas un Rīgas apkārtnes pilsētām un apdzīvotām vietām – Olaines, Jūrmalas, Ogres, Jelgavas, Baložiem. Divi bija mērojuši ceļu pat no Rēzeknes.

Pirmais šāds turnīrs pulcēja tik lielu dalībnieku skaitu, jo tā bija iespēja vienā nedēļas nogalē gan paaugstināt savu klasiskā šaha reitingu, gan arī pietuvoties pirmajam klasiskajam reitingam, jo līdz 1600 reitinga punktiem FIDE noteikumi atļauj aizvadīt standarta partijas ar visai ātru laiku kontroli – 30 minūtes plus 30 sekundes par gājienu.

No 48 dalībniekiem 20 šahisti bija bez standarta reitinga, un visiem divdesmit izdevās aizvadīt vismaz partiju pret sāncensi ar reitingu. Maratam Francam un Marijai Kuzņecovai tādas bija visas septiņas cīņas, Emīlam Mieriņam un Slobodanam Mitrofanan pa sešām, dažiem tādas bija piecas.

Par pirmo Rīgas amatieru čempionu kļuva 2004.gadā dzimušais Atis Frīdenšteins-Brīdiņš (1544), kurš ieguva 6 punktus, pirmās piecas partijas uzvarot, bet pēdējās divas noslēdzot neizšķirti. Arī pārējās piecas vietas ieņēma Rīgas Šaha skolas audzēkņi – Kirills Bogdanovičš (1407) – 6 punkti, Jevgēņijs Spriņģis (1421) – 5,5, Jevgēņijs Fiļipovs (1464) – 5,5, Aleksandrs Karasevičs (1272) – 5, Dmitrijs Joņins (1196) – 4,5.

Visi dalībnieki, rezultāti un ieņemtās vietas apskatāmas šeit, savukārt visi balvu saņēmēji šeit.

Sacensību galvenais tiesnesis Alberts Cimiņš neslēpa gandarījumu par šāda formāta dzīvospēju, atdevi un nepieciešamību, it īpaši jaunajiem šahistiem. Nākamais turnīrs ar klasiskā reitinga apskaiti, bet saīsinātu apdomas laiku (60+30) sāksies jau 7.jūnijā, kad Rīgas Šaha federācijas telpās Maskavas ielā 32/4 notiks Rīgas čempionāts ar reitingu 2200. Arī tajā varēs piedalīties visi šie paši spēlētāji, kas aizvadītajā nedēļas nogalē. Kādam mērķis būs klasisko reitingu paaugstināt, kādam – iegūt.