Arī Kristaps Pakšķis kļuvis par FIDE meistaru

26.04.2018

Akceptējot draudzīgu ieteikumu, šonedēļ par Latvijas divdesmit ceturto FIDE meistaru kļuvis 1990.gadā dzimušais Kristaps Pakšķis (2309), kurš nepieciešamo FIDE klasiskā reitinga 2300 punktu robežu bija sasniedzis jau pirms nepilniem trim gadiem.

Spēlētājs pirms tam bija zināms kā Kristaps Kalniņš. Par Pakšķi viņš kļuva, pieņemot sievas uzvārdu. To darījis, jo Kalniņu mūsu valstī ir ļoti daudz.

Par aktīvu šahistu viņš sevi vairs neuzskata, vairāk nodarbojas ar turnīru organizēšanu. Šobrīd Kristaps Pakšķis ir viens no vērienīgā festivāla "RTU Open" rīkotāju komandas dalībniekiem.

Šahā pirmais un vienīgais treneris bija Jānis Mileika. Līdz 19 gadu vecumam dzīvojis Jēkabpilī, tad iestājies studēt Rīgas Tehniskajā univesitātē un pārcēlies uz dzīvi Rīgā. Savulaik, līdz pat gadiem 14, Latvijas čempionātos allaž bijis otrais numurs aiz Vitālija Samoļina. Pēc tam trenējies vairs ne tik intensīvi, tomēr ieliktie pamati ļāvuši sasniegt pietiekami augstu līmeni un reitingu virs 2300 punktiem. RTU komandas sastāvā ir vairākkārtējs Latvijas komandu čempions.

Kaut arī šobrīd viens no FIDE titula iegūšanas papildus stimuliem ir iespēja bez atlases spēlēt Latvijas čempionāta finālā, šo piedāvājumu Pakšķis šogad neplāno izmantot, taču nav izslēgts to darīt nākamgad.

Atgādināsim, ka martā par FIDE meistaru kļuvis Vsevolods Dzjuba, bet februārī – Edgars Stepiņš. Pērn jūnijā par FM kļuva Dmitrijs Tokranovs, maijā – Ritvars Reimanis, bet janvārī – Sergejs Kļimakovs.